Taťka (Kolář st.) ukázal, že nepatří do starého železa

Desátý turnaj ze série PATRIOT na centru V-bowling Kladno, se odehrál opět za účasti 22 hráčů a do pozičního finále postupovalo 20 nejlepších. V čele kvalifikace byl po čtyřech hrách suverénně Jan Kolář st.o parník před Jaromírem Malcem, Jiřím Beranem, Janem Fleischmannem a Vladimírem Kruckým, kteří si vytvořili nejlepší výchozí pozici pro finále.

Defakto stylem START - CÍL zvítězil Jan Kolář st., který převzal štafetový kolík vítězů po svém synovi a ukázal, že nepatří do starého železa. Zvítězil jen s 5 pozičními body za umístění (1 bod kvalifikace, 1 bod první finálová hra, 2 body druhá finálová hra, 1 bod třetí finálová hra) a vytvořil tak absolutní rekord Patriota. Druhý se umístil „michelin" Jaromír Malec s 15 pozičními body a třetí (motorkář) Vladimír Krucký s 20 pozičními body. V dalším pořadí se do "Šťastné sedmy" vpasovali Ladislav Švec, Zdeněk Havlíček, Bohuslav Ondráček a Lumír Hřebík. Podrobné výsledky včetně pozičních bodů jsou v příloze.

Hrál se již desátý turnaj a tak se počtvrté odepisovalo horší umístění, neb se do celoročního pořadí počítá šest nejlepších bodových zisků. Po delší době došlo k pohybu na samotné špici celoročního pořadí. Nově vede Jan Kolář (335b) před Lumírem Hřebíkem (332b) a Pavlem Vackem (320b). Až na třetí místo klesla Pavlína Vlčková, která má na svém kontě 312 bodů. Kompletní žebříček po 9. turnaji je k náhledu a tisku v příloze.

Celoroční pořadí.pdf

PS: Závěrečný jedenáctý turnaj je dvojnásobně bodovaný, který může ještě zamíchat celoročním pořadím. To nejvíce nahrává do karet Vladimíru Kruckému, který nehrál „letní" dvojnásobně bodovaný a může tak výrazně promluvit do bojů o vítěze.