Těžko na cvičišti, lehce na bojišti

V úterý 9. května proběhl letošní již pátý turnaj celoroční série Strašnické Popo Devítky. Ačkoli to jako obvykle vypadalo na účast podstatně vyšší, dorazilo 27 hráček a hráčů, takže obavy těch, co zahráli nepříliš výrazně, se projevily jako liché a po čtyřech hrách kvalifikačních se do semifinále, kde odehráli další dvě hry od nuly na součet, již o postup do finále, postoupili všichni zúčastnivší se.

Díky tomuto počtu účastníků tentokráte přímý postup do finále měla zajištěna pouze trojice v kvalifikaci nejlepších, když ani jeden z pánů se svého práva nezřekl a těmi byli Josef Hladík, Dušan Kovařík a Martin Palas, který jako jediný dosáhl součtu čtyřmístného a sice 1040 bodů. Ze semifinále tak oproti zvyklostem do finále nepostupovala obvyklá čtrnáctka nejlepších, ale hned patnáct dalších. Šance na postup byla zvýšena i již bohužel neúčastí Michala BenešeKarolínou Navrátilovou, kteří tentokráte absolvovali pouze kvalifikaci, avšak přivezli pro oslazení nejen bowlingového života sponzorský dar od jejich pekárny Sarnia Donuts v podobě sladkého pečiva ostatním hráčům, za což jim patří velké díky.

Jak už to bývá jevem ne neobvyklým, opět se potvrdila otřepaná pravda, že po posvícení bývá…. a tak i dnes došlo k několika překvapením, když posledním, komu se podařilo do finále nakouknout, byla s 371 bodem Štěpánka Rejžková, oproti tomu 369 bodů už minulému vítězi Petru Vrbovi nestačilo. Odnesl si alespoň cenu útěchy coby první nepostupující. Ačkoli ve finále výkony hráčů gradovaly, tentokráte jsme nebyli svědky žádné ani devítkové maximální hry, jíž se nejvíce již v kvalifikaci přiblížil výkonem 279 bodů Josef Hladík a odnáší si tak cenu za autora Nejvyššího výkonu turnaje.

Finálové výkony 228 a 278 bodů katapultovali k vítězství a zisku květnové skleněné kuželky včetně mnoha dalších cen Dušana Kovaříka, který si tak spravil bowlingovou chuť po namáhavém víkendovém Mistrovství Republiky Seniorských dvojic i družstev, kde byl jedním z reprezentantům pohybujících se i na našich hernách. Nutno podotknout, že byl jediným, kdo se v součtu dvou her dostal přes hranici 500 bodů. Stříbrný skončil k úžasu nejen vlastnímu Ondřej Košata a velice vyrovnané výkony o kuželky rozhodly o bronzovém stupínku pro Davida Dvořáčka, čtvrtém místu Jakuba Nováka, pátá byla současně Nejlepší žena turnaje Kateřina Šponerová, šestý Martin Jindřich, sedmý vítěz kvalifikace jmenovec Palas a cenu si odnesl ještě osmý Jiří Kotjužanský.

Tento turnaj se připojuje k podpoře charitativní akce CHARITA PRO EVULKU, když z veškerých turnajů měsíce května pořádaných na herně Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a Xbowlingu Prosek Duo je ze startu každého hráče přispíváno 50,- Kč na tuto dobrou věc. Nadto z turnajů Strašnické ProShop Dvojice a Prosecká Popo DUOjka je věnována rovná polovina z celého vybraného startovného.

Proto každý, kdo se jakéhokoli turnaje zúčastní, nejen, že si může vyhrát nějakou ze zajímavých cen, bavit se bowlingem, ale přispět hlavně chvályhodných způsobem. Prozatím odehranou Proseckou ProShop Desítkou a Strašnickou Popo Devítkou jsme na 3350,- Kč.

Další turnaj, v pořadí šestý, je plánován na úterý 20. června s případnou individuální předehrávkou po předchozí domluvě jak v den konání turnaje, tak již během pondělí 19. června během provozní doby herny. Obsazovačka je již aktuální a otevřena, takže se se všemi doufejme budeme těšit na viděnou.