Tomáš Vacek vítězí na listopadovém turnaji Storm Cup

Úvodního turnaje Storm se účastnilo celkem 55 hráčů. Netradiční herní systém, který se v ČR nehraje běžně každý měsíc, přines u některých hráčů rozpaky, jak že se to hraje. Nakonec ale i poznání, že cesta do finále může být jednodušší, než běžným semifinálovým „catem 50:50“. Celkový počet postupujících z kvalifikace je v letošním ročníku navýšen na třicet.

Kvalifikace: po šesti kvalifikačních hrách zůstala v čele kvalifikace Hana Kolářová s 1272 body. Na dalších místech se umístili Vláďa Pitaš (1269), Krystyna Janočková (1256) a do šestice přímo postupujících do druhého stepu byli ještě Zdeněk Havlíček, Kateřina Beštová a Ingrid Liebichová.

Do prvého stepu postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu stačilo 1079 bodů. S tím však mnozí nepočítali a celkem sedm náhradníků za postupovou lajnou se ještě dostalo do hry.

Step 1: zde bylo 24 hráčů rozděleno do šesti skupin po čtyřech hráčích a z každé skupiny postupovali dva nejlepší na součet. Hrálo se celkem vlastně šest samostatných postupových epizod, které přinesli velmi zajímavé souboje a překvapení (výsledky step1 v příloze).

Step 2: k dvanáctce postupujících ze „step 1“, bylo přidáno a nasazeno šest nejlepších z kvalifikace. Hrálo se znovu v šesti skupinách o jedno přímo postupové místo do finále, a další dvě místa na součet. Zajímavostí v druhém stepu bylo, že ze skupiny C postoupili všichni tři účastníci (výsledky step2 v příloze).

Finále: konečná osmička finalistů byla opravdu pestře obsazená, byli zde jak TOP hráči, tak hráči kategorie P190, P165, senioři i junioři. Víceméně celkově systémově novému turnaji udávali tempo senioři, ale nakonec se prosadilo dravé mládí. Junior Tomáš Vacek, který málem nepostoupil z kvalifikace (až 29. místo) ve finále zahrál 197, 235 a připisuje si do své rozrůstající se sbírky úspěchů další „zářez“. Druhé místo vybojoval čerstvý medailista z MS v Dubai Lukáš Jelínek, třetí se umístil Abdul Kassas. Nejlepší ženou turnaje se stala čtvrtá v pořadí Dana Soukupová.