Toncek vítězem prosincového Klacku, Lenka Huková pak ovládla celoroční sérii

Prosincový turnaj série Děčínský Klacek 2016 se odehrál neděli 4.12.2016 v děčínském S-Centru. Zahrát si přijeli celkem 23 hráči, z toho 8 žen. Na drahách byl namazán místní house a tak se s napětím čekalo, jaká budou padat čísla a kolik bude potřeba zahrát na postup do finále.

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC americkým způsobem odehrál nejlépe Pája Prokůpek, který nahrál součet 1328 bodů včetně HDC. Těsně za ním pak byl Abdul Kassas (1325) a nestárnoucí nestor děčínského bowlingu Vláďa Trčka (1318). Pro přímý postup do finále (nejlepších 14 hráčů po kvalifikaci) bylo minule potřeba nahrát 1192 bodů včetně HDC. Tentokrát bylo potřeba zahrát o 2 body více a tou šťastnou se stala Anička Chotěnovská. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Pája Prokůpek (253b.) a mezi ženami Dáša Šípková (210b.).

K účasti ve finále však vedla ještě jedna cesta – Desperádo. Toho se zúčastnilo tentokrát 7 hráčů a úspěšnými hráči byli Bára Holá a Míla Štěpánek. Bára postoupila suverénně, ale Míla měl namále a jen těsně porazil Vláďu Horňáka.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách klasickým způsobem (včetně HDC) bylo od začátku velmi zajímavé a celkem vyhecované, protože tento poslední turnaj série 2016 se hrál o dvojnásobné body do celoroční série a tak každý chtěl uspět co nejlépe. Nejlépe začali Vláďa Trčka (245), Toncek (237) a Pája Prokůpek (223). Ale ani další finalisté nehráli špatně a díky HDC dýchali nejlepším na záda. Po druhé hře na tom byl nejlépe Martin X (212+218), ale ostatní mu byli v patách a čekalo se, jak se s touto situací všichni adepti na vítězství popasují. Největší sešup zaznamenal právě Martin X, který se ve třetí hře hodně trápil a dal jen 118. Uspěl naopak jeho finálový parťák Toncek, který hrou 211 ovládl finálové klání se součtem přes 900 bodů. Na druhé místo se nakonec protlačil Abdul Kassas (886 bodů) a třetí skončil zaslouženě Pája Prokůpek o celý 1 děčínský klacek. Zaslouženě proto, že čtvrtý Míra Zelený přišel o místo na bedně nedohozem kuželky 7 v desátém frejmu poslední hry. Do finále nastupoval s nejnižším HDC Vláďa Trčka, a přestože odehrál finále obstojně, na lepší než páté místo to tentokrát nestačilo. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal mezi muži již zmíněný Vláďa Trčka (245b.), mezi ženami se v tomto směru vedlo nejlépe Lence Hukové (188b.).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl dle očekávání Vláďa Trčka (Ø207,00) před Pájou Prokůpkem (Ø196,44) a Toncekem (Ø190,11). V tipovačce se tentokrát hrálo o 880,- Kč a soutěž musela tentokrát nalézt vítěze, i kdyby se nikdo tipem netrefil. V tomto směru se poslední dobou vede nejlépe Jirkovi Květoňovi a stalo se to i nyní. Předminule si odvezl rekordní jackpot skoro 3 tis. Kč. Tentokrát trefil číslo 245, nicméně se „musel spokojit“ s nižší výhrou, ale snad ti to, Jirko, aspoň trochu vylepšilo dojem z turnaje, ve kterém se ti tentokrát vedlo ne úplně optimálně.

Po skončení prosincového turnaje se rovněž vyhodnocovalo 20 nejlepších účastníků celoroční série DK 2016. Každý z oceněných si odnesl nějakou hotovost z měšce, který se naplňoval postupně po každém turnaji. Nejlepším účastníkem byla z tohoto pohledu Léňa Huková (209b.), pomyslné stříbro brala Ála Prokůpková (196b.) a na bronz dosáhl Vláďa Trčka (194b.). Vláďa porazil čtvrtou Báru Holou jen velmi těsně (o jediný bod), nicméně to byl určitě bronz zasloužený, protože ze všech účastníků dosáhl Vláďa nejvyššího celoročního průměru.

Závěrem bych se za pořadatelský tým chtěl všem účastníkům prosincového turnaje omluvit za výpadek proudu, který trval skoro 1,5 hodiny, díky němuž měl turnaj skluz. Dále bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast v celé sérii a za příjemnou – takřka domácí – atmosféru, která tento turnaj zdobí již 4 roky. Ano, posledním turnajem byla zakončena již čtvrtá celoroční série a už se všichni těšíme na tu příští, která bude tak trochu jubilejní. Poděkovat bych chtěl také Abdulovi Kassasovi, který se velmi významně podílel na ocenění nejlepších hráčů věcnými cenami v průběhu celé série. Tuto pro turnaj významnou skutečnost jsme za pořadatelský tým ocenili sladce, a sice dortem J. Samozřejmě gratuluji všem oceněným hráčům nejen za umístění v posledním turnaji série, ale také v celoroční sérii. Výsledky turnaje zde.

Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky (za jednotlivé turnaje i celkové), komentáře, fotky i odkaz na obsazovačku na úvodní turnaj najdete na oficiálním webu http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Termíny konkrétních turnajů zatím neznáme, ale dodáme je tam neprodleně, jak se na nich s hernou domluvíme. Termín úvodního turnaje bude předběžně nastaven na 8.1.2017, nicméně vyhrazujeme si právo na změnu. Naleznete na webu také informace, jestli turnajová série DK 2017 dozná nějakých změn či nikoli. Pokusíme se v pořadatelském týmu nalézt nějaké návrhy možných úprav, o kterých by se mohlo veřejně hlasovat, abychom co nejvíce reflektovali většinové přání hráčů. Sledujte proto pravidelně oficiální web turnaje, aby vám nic o nové turnajové sérii DK 2017 neuniklo.

Šťastné a Veselé Vánoce, příjemný vstup do Nového Roku 2017 všem a … ať to padá!