Tonda Váňa ukončil 1,5 roční čekání na svou pátou Skleněnkou

1. - 3. místo

V neděli 24.2.2019 se sešlo v Xbowlingu ValMezValašské devítce s měšcem celkem 28 hráčů, kteří si to rozdali o únorovou Skleněnku. Bohužel se nám opět v den turnaje na poslední chvíli odhlásilo pět hráčů, což je poměrně dost. Tímto prosíme hráče, aby přihlášení do turnaje brali kapku zodpovědněji, raději se na poslední chvíli přihlásit než odhlásit. Ještě v sobotu jsme museli odmítnout čtyři hráče, kteří by si rádi přijeli zahrát, jenže jsme měli papírově plno…..

A tak pojďme raději na průběh samotného turnaje. Kvalifikaci ovládl suverénně Radek Capil (995 b.), v závěsu byl Láďa Brichta (942 b.) a třetí kvalifikační místo obsadil Láďa Šmelcer (930 b). Co bychom rádi vyzvedli v kvalifikaci je to, že snad díky změně systému po první rundě drtivá většina hráčů zůstala a tu hodinku fandila svým soupeřům, než se dohrála jejich druhá runda a dostalo se na řadu semifinále. Vytvořili super atmošku a o to nám přesně šlo a jde, abyste zůstali ve skvělé společnosti skvělých hráčů a skvělých lidí jako takových. Pohled na plnou hernu bavících se hráčů byl pro nás velkou odměnou. Děkujeme vám všem.

Než přišlo na semifinále, odměnili jsme hráče cenou útěchy, kterou si odnesla Hanča Roudná, Lucky player pro nedělní den byl Libor Zádrapa. Měšec, kde byla díky účasti krásná částka, si rozdělili Mira Staněk, Svaťa Pavlíček a Jirka Kortyš.

Jdeme na semifinále, kde okamžitě v plné zbroji, rozehraný pouze po pár minutách tréninku, vyrazil vpřed z kvalifikační předehrávky Tonda Váňa, zahrál dvakrát 278 a 278 (556 b.) dal všem najevo, že si na něj ve finále mají dát všichni ostatní pořádného majzla. Druhý skončil celý den poměrně konstantně dobře hrající Pavel Roudný (486 b.) a z třetí pozice vkročil do finále Vašek Bezděk (473 b.).  Snad poprvé neprošla do finále žádná žena a tak jsme před vrcholem turnaje vyhlásili nejlepší z nich a tou byla naše Anička Stromšíková, a pokud se nemýlíme, „zopakovala úspěch“ ze seniorského turnaje z minulého týdne, kde dopadla stejně.

No a finále byla bitva jako hrom. Mezi sebou se řezali jak v semifinále, tak i ve finále na stejné dráze Tonda Váňa a Radek Capil, nejlepší hráč semifinále proti vítězi kvalifikace. Luxusní pohled. První dvě kola se jich drželi Svaťa Pavlíček, který je kontroloval na páru a byl po druhé hře druhý a na opačné straně herny Jirka Křížan, který byl po druhé hře dokonce první. Ale rozhodnou ránu zasadil soupeřům Tonda Váňa (765 b.), když si na závěr hodil tříkilo a prostě si tu svou již celkově pátou Skleněnku sebral, protože nikdo nedokázal tomuto útoku odolat. O druhé místo se poprali Jirka Křížan (734 b.) a Radek Capil (702 b.). Z tohoto souboje vyšel vítězně Jirka a Radek se musel spokojit „pouze“ s třetím místem. Finále mělo prostě říz! Bramboru si odnesli rival Radka Láďa Šmelcer (696 b.), pátý a zároveň vítěz kategorie B byl tentokrát skvělý Svaťa Pavlíček (687 b.) a do TOP šestky se dostal ještě Jarda Mičkal (677 b.).

Po druhém turnaji je v čele série Tonda Váňa (96 b.), pronásledovaný Radkem Capilem (93 b.) a Jirkou Křížanem (92 b.). V ženách vede celkově Nela Capilová (45 b.) a v „béčku“ Svaťa Pavlíček (47 b.).

Všem hráčům děkujeme za skvělý turnaj a doufáme, že příští turnaj, který je naplánován na 31. března 2019, si to všichni zopakují a postaví se proti bezkonkurenčnímu únorovému vítězi Tondovi a na naší-vaší herně Xbowling Valašské Meziříčí bude stejně jako včera vládnout pravá bowlingová atmosféra. Díky a těšíme se na vás.