Tropy se nám vrátily, pro bowling bohužel

V neděli 13. srpna se odehrála druhá letně prázdninová Prosecká ProShop Desítka na herně Xbowlingu Prosek Duo a po týden staré teplotní úlevě opět za počasí lákající kamkoli jinam, nežli na bowling a nad to sportovní. I tak cestu podniklo 26 hráček a hráčů a přivítalo je tentokráte střední místní sportovní mazání, na tomto jediném zde prozatím hraném turnaji kategorie A.

Jako obvykle v kvalifikaci každý odehrál americkým způsobem pět her na témže páru drah, aby poté nejlepší třináctka získala přímý postup do finále. Oceněnou vítězkou kvalifikace se stala Krystyna Janočková a poslední, komu postup neunikl, byla s 823 body včetně pomocného handicapu (čítající dámský, seniorský i výkonnostní přípočet) pozdější vítězka jedné z doplňkových kategorií a to P150, Simona Maglenová. Naopak Jakub Studeník i s 816 body i Josef Hladík s body 815 již museli do dodatkového Desperáda, kam postupují hráči skončivší na místě čtrnáctém až dvacátém prvním, aby odehráli jednu jedinou hru bez tréninku i handicapů, ovšem americkým způsobem a z této osmičky pouze tři nejlepší postoupí coby Lucky Loser do finále rovněž. Šťastnými byli Lukáš Gurgul, Jaromír Makovec a Martin Vala. Prvním honorovaný nepostupujícím z kvalifikace byla Kateřina Šponerová a Erik Vojtíšek poté z Desperáda.

Než proběhlo závěrečné finále, losoval se tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž vyšplhal již na částku 5100,- Kč a neb se losuje o dvě třetiny obsahu, tažený šťastlivec si mohl odnést rovných 3400,- Kč. Ovšem vygenerované číslo 47 bylo příliš nízké na výkon kohokoli z účastníků, bonus tak zůstává znovu netknutý a převádí se na následný turnaj, jímž je v úterý 15. srpna Strašnická Popo Devítka. Tam se ještě dle účasti navýší a předpokládaná suma bude někde u hranice 6000,- Kč. Čímž všechny nejen nerozhodné srdečně zveme.

Pro finále si hráči na rozdíl od Desperáda, kde jsou dráhy podle kvalifikačního pořadí přidělené, své oblíbené vybírají a hrají se závěrečné tři hry od nuly již opět včetně handicapů. Nejlepší formu i odolnost nakonec našli zejména zástupci seniorské enklávy, mezi něž se na pozici stříbrnou dokázal protlačit Petr Horáček, a to i díky Nejvyššímu výkonu turnaje hodnoty 257 bodů, za což byl po právu oceněn. Vítězem se stal Antonín Matějka s finálovým součtem 635 bodů a bronz pak získala Miloslava Suchánková, která se stala současně Nejlepší ženou turnaje a rovněž vítězkou druhé oceňované doplňkové kategorie P165. Do honorované osmičky nejlepších patřili sestupně ještě Josef Colon, Krystyna Janočková, Štěpán Blaška, David Rain a Lukáš Gurgul.

Příští turnaj je plánován na klasicky neděli a sice 10. září a hrát se bude na středním mazacím modelu BANK – MULTI M9.