Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

TROSEČNÍCI přepsali historii Valašského půlmaratonu

 

Na sobotu 5. února 2022 jsme v Xbowlingu ValMez naplánovali jeden z vrcholných turnajů zimní sezóny, XI. Valašský bowlingový půlmaraton. Všech devět přihlášených týmů se vzorně dostavilo v čase stanoveném k prezenci a přesně, úderem 10. hodiny jsme mohli rozjet tolik očekávaný turnaj.

Ještě před úvodními hody bylo jasně dáno, že se do turnaje započte 24 odehraných her. Tím jsme eliminovali možné občasné nežádoucí reakce o protahování her a různé taktizování v závěrečné 12. hodině turnaje a hráči se tak mohli soustředit pouze na své výkony. A myslíme si, že jsme dobře udělali. A že se hrálo o 5 minut déle? Co na tom, turnaj byl skvělý a minimálně tento fakt ovlivnil absolutní regulérnost turnaje. Pojďme si, jako obvykle, zrekapitulovat a rozdělit turnaj na tři části. Před obědem, po obědě a po večeři.

Od úvodních her nabral turnaj nečekaný směr a obrátky. Na výsluní se hřály dva týmy, které na půlmaratonu ještě nikdy nedosáhly na medailová umístění, Trosečníci (2866 b.) a Kelímci (2863 b.). Po 8. hře rozdíl pouhých tří bodíčků, což v tuto chvíli zatím nikdo moc neřešil. Spíše se fotila se smíchem obrazovka, vedoucím týmům do archivu, že alespoň průběžně dokázaly potrápit favority, třetí NO NAME (2806 b.), čtvrtý 3TÝM (2785 b.) a páté Přespolní (2690 b.), což byly nejlepší tři mančafty podzimního půlmaratonu. Druhou polovinu tabulky pak vedl do boje šestý StaToVar (2661 b.), až sedmí byli Tweeners (2563 b.) a na chvostu se usadili osmí Cleaners Holešov (2501 b.) a devátý LTL Baťa (2457 b.).

Časově jsme na tom byli výborně a v druhé třetině se již začalo rýsovat, kdože bude hrát o vítězství. Výsledky jsme zveřejňovali vždy po čtyřech hrách a pořadí po 16. hře již nebylo pro některé týmy tak úsměvné. Naopak dva vedoucí týmy po první třetině se přestaly smát, protože to najednou byla skutečnost, že jsou stále ve hře o celkové vítězství. Najednou byly ve zcela jiné realitě. Do čela se prokousali Kelímci (5712 b.), v těsném závěsu pronásledování Trosečníky (5694 b.) a protočilo se nám také pořadí na třetím a čtvrtém místě mezi Přespolními (5610 b.) a NO NAME (5597 b.). Rozdíl mezi prvním až čtvrtým týmem pouhých 115 bodů, což do závěrečných osmi her nic moc neznamenalo. Naopak s vidinou rozšířit svou sbírku vítězství na sedm se pomalu loučil průběžně pátý 3TÝM (5354 b.), který naopak sváděl boj s šestým StaToVarem (5349 b.). Na sedmou příčku se posunuli Cleaners Holešov (5341 b.) a další horký favorit, osmý Tweeners (5253 b.), již zcela zapadl do podpalubí tabulky, společně s devátým LTL Baťa (4810 b.).

Vrchol půlmaratonu byl zde, třetí třetina a závěrečných 8 her. Poslední výsledky hráči viděli po 20. hře a pak již to bylo pouze kdo z koho. Každý tým přesně věděl, kolik bodů musí v závěrečných hrách uhrát, aby svého hlavního soka o určité umístění porazil. Poprvé, v šestileté historii turnaje, se oči upřely na zcela nové týmy, a sledovaly, kdože se jako čtvrtý tým dokáže zapsat na Putovní pohár. Této výsady se dostalo pouze týmům Xbowling Tišnov, 3TÝM a Tweeners. V závěrečných hrách našli v sobě poslední zbytek sil Přespolní (8410 b.), mocně bojovali, ale bohužel, předstihnout alespoň NO NAME se jim nepodařilo a tak se bronzová obhajoba nekonala. I tak, končené čtvrté místo je krásný výsledek. Naopak NO NAME (8491 b.) nejen, že odrazil nápor Přespolních, ale začal stahovat náskok vedoucích dvou týmů a na stříbrný stupínek mu nakonec chybělo pouhých 21 bodů. Tím pádem je jasné, že se ani tentokrát nedočkal svého prvního vítězství v půlmaratonu, ale v žádném případně nezklamal a krásné třetí místo NO NAME sluší.

A kdo nám tedy zvítězil v XI. Valašském půlmaratonu? Z tváří a reakcí Trosečníků to vypadalo, že to budou Kelímci. Jenže ti se také neradovali a definitivum určil počítač. Výborné druhé místo a své první medailové umístění vybojovali Kelímci (8512 b.)! Obrovský výbuch radosti mezi Trosečníky (5899 b.), protože si opravdu mysleli, že závěrečná hra je připravila o vítězství. Mezi námi „děvčaty“, jak se říká, nepublikovatelné slova Radka Capila po nedohozené desítce a ještě teď zřetelný obtisk jeho hlavy na dvířkách skříňky tomu i nasvědčoval. Nicméně, je to tak a nemožné se stává skutečností. Oba týmy, vítězní Trosečníci i druzí Kelímci, hrály celých 12 hodin prim a zcela zaslouženě braly první dvě místa a my jim za jejich výkon tleskáme.

Samozřejmě, že doplníme také pořadí ostatních týmů: 5. místo – StaToVar (8102 b.), 6. místo – 3TÝM (8007 b.), 7. místo – Cleaners Holešov (7956 b.), 8. místo – Tweeners (7816 b.) a 9. místo – LTL Baťa (7159 b.). Kompletní výsledkový servis a fotečky z Půlmaratonu jsou k dispozici ZDE.

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Jednotlivé náhozy hráčů jsou k dispozici ZDE.

Hráč půlmaratonu: Karel Nohavica (Trosečníci) s průměrem 186,73 bodu

Hráčka půlmaratonu: Andrea Kudělková (Přespolní) s průměrem 181,35 bodu

Nejvyšší nához dvojice:  NO NAME (Ondřej Trojek a Radomír Šobora) – 446 bodů

Nejvyšší nához jednotlivce: Karel Nohavica (Trosečníci) – 241 bodů

Nejvyšší průměr splite na hru: Ladislav Šmelcer (Tweeners) a Lenka Lacigová (LTL Baťa) – 1,56 strike

A to by tak bylo z XI. Valašského půlmaratonu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme v sobotu 17. září 2022 při podzimním XII. Valašském půlmaratonu.

Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem, děkujeme šéfovi restaurace Hangár a jeho personálu za opět skvělé zázemí, především co se týče dodržování pitného a stravovacího režimu a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky družstev - ZDE

Výsledky jednotlivců - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb