Tweeners přetrhli vítěznou šňůru 3TÝMu

Vítězní TWEENERS

Xbowlingu ValMez se v sobotu 5. září 2020 odehrál již IX. Valašský půlmaraton. Všech devět přihlášených týmů vzorně dorazilo a všichni byli hodně natěšeni předvést své umění a získat pokud ne vítězství, tak co nejlepší umístění v tomto krásném bowlingovém dvanáctihodinovém zápolení.

Již po první třetině, čili 8. hře, se nám tabulka roztrhala na několik skupinek. O vítězství tentokrát bojovalo trio Tweeners (2929 b.), 3TÝM (2923 b.) a NO NAME (2875 b.). Zbytek startovního pole ještě mezi sebou neměl takové rozestupy, že by se dalo hovořit o skupinkách, snad pouze KelímciHrnčíři začali svádět souboj o čestné osmé místo.

Po druhé třetině si svatá trojice přehazovala vedení jako horký brambor a v čele tabulky byl po 16. hře NO NAME (5818 b.), druzí byli Tweeners (5792 b.) a v záloze na svou šanci číhal třetí 3TÝM (5779 b.). O čtvrté místo začali svádět krásný souboj StaToVar (5370 b.) a Přespolní (5319 b.). Klidný skoro střed tabulky vytvořili Cleaners Holešov (5271 b.) a LTL Baťa (5189 b.). A pozadu nezůstal také souboj o osmé místo, kde se pořadí přehouplo ve prospěch Hrnčířů (4906 b.) a Kelímci (4890 b.) tak uzavírali tabulku.

Po posledním mazání jsme se pustili do závěrečné třetiny půlmaratonu a bylo jasné, že díky skvěle fungujícím mašinkám a pohodové hráčské atmosféře se zvládne všech 24 naplánovaných her. Tady zabral pořádně NO NAME (7301 b.) a již již to vypadalo, že po 20. hře míří nezadržitelně k vítězství. V tuto chvíli byl na druhém místě 3TÝM (7225 b.) a na finiš se chystali třetí Tweeners (7158). A závěrečné 4 hry přinesly parádní podívanou. Tweeners (8761 b.) sebrali poslední síly, zabrali a výsledkem bylo přejetí svých soupeřů před sebou a po dvou letech se tak mohli začít radovat ze zisku ceněného vítězství. Tímto přerušili rok a půl trvající nadvládu 3TÝMu. A to ještě nebylo vše. Nejen o vítězi, ale i o druhém a třetím místě rozhodla poslední hra. A po sečtení bodů nakonec jako druhý vyšel z tohoto minisouboje 3TÝM (8682 b.) a na NO NAME (8677 b.) tak zbylo „až“ třetí místo a čekání na své první vítězství tak musí odložit minimálně do února příštího roku. Krásný souboj se svedl také o čtvrté místo, které nakonec vybojovali Přespolní (8130 b.) a bronzový tým z února StaToVar (8117 b.) tak skončil na místě pátém. Šesté místo si v klidu pohlídali Cleaners Holešov (8081 b.), nováček půlmaratonu LTL Baťa (7680 b.) obsadil sedmé místo a boj o to čestné osmé místo nakonec vyhráli Hrnčíři (7250 b.). Na devátém místě tak skončili Kelímci (7236 b.).

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Nejlepším hráčem maratonu se stal Tomáš Helešic (Tweeners) s průměrem 197,31 bodu a nejvyšším náhozem 287 bodů. Nejlepší ženou turnaje se stala Iva Fojtíková (NO NAME) s průměrem 181,12 bodu a nejvyšší nához dvojice 489 bodů si připsali Tweeners (Tomáš Helešic a Láďa Krusberský). Vloženou soutěž o smolaře turnaje „vyhrál“ v mužích Franta Mlčák (3TÝM) s průměrem 1,53 splitu na hru a v ženách pak byla „nejlepší“ Anička Stromšíková Iva (NO NAME) s průměrem 1,20 splitu na hru.

A to by tak bylo z IX. Valašského půlmaratonu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme při jubilejním X. Valašském půlmaratonu v sobotu 6. března 2021. Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem a těšíme se brzy na viděnou.