Tým Za řekou obhájil titul šampiona LVDL

Letní týmová sezóna je v Xbowlingu ValMez minulostí. Ve středu 6. září 2023 se odehrál rozhodující druhý hrací den Letní Valašské Devítkové ligy a po úterním Malém finále se hrálo velké finále, Finále A. Bojovalo se nejen o titul letního bowlingového mistra, ale také o postup na republikové mistrovství, na Ligu Mistrů.

V úvodním večer získali nejvíce bodů Náhradníci, ale náskok měli jen minimální na dvojice Za řekou a překvapení nejen finále, ale celé LVDL, NejBlond. Ovšem s další menší ztrátou nebyla bez šance ani další dvojice, CNC Produkt a Best Wo-Men. Pouze Republika již ztrácela a sen o Lize Mistrů se pomalinku rozplýval. Bylo jasné, že nás čeká bojovný večer, kde rozhodnou o úspěchu či neúspěchu maličkosti.

Od prvních her se do toho opřel tým Za řekou a během dvou zápasů se dostal do vedení. Jenže pak se bodově chytli i Náhradníci a pozor, nečekaně po slabším rozjezdu do toho šlápl CNC Produkt. NejBlond byl v tu chvíli již vlastně ze hry, stejně tak i Republika a teoretickou šanci měl možná ještě Best Wo-Men. Před závěrečnými zápasy byl mezi Náhradníky, Za řekou a CNC rozdíl pouhých 2 bodů a vše bylo otevřené. CNC zvítězilo 4:1 nad Republikou a čekalo, jak dopadne vzájemný zápas Za řekou vs. Náhradníci. A ten zvládl na výbornou obhájce titulu z Frýdku-Místku vítězstvím 5:0. Tím pádem bylo jasné, že titul šampiona LVDL 2023 obhájil tým Za řekou (16 b. – celkem 30 b.), na druhé místo ze čtvrtého poskočil CNC Produkt (17 b. – celkem 29 b.) a lídr úvodního večera Náhradníci (10 b. – celkem 26 b.) tak klesl na konečné třetí místo. Pouze o dva body zpět skončil na čtvrtém místě Best Wo-Men (12 b. – celkem 24 b.), na páté místo klesl tým NejBlond (7 b. – celkem 21 b.) a tabulku uzavřela na šestém místě Republika (13 b. – celkem 20 b.).

Do celkových statistik se započítaly samozřejmě i výkony a výsledky ze základní části a tak můžeme vyhlásit, že hráči skupiny Finále A se stali Ondra Trojek (Republika) s průměrem 244,60 bodu a Jana Orságová (Za řekou) s průměrem 217,80 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl Karel Orság (Za řekou), který vybojoval 24,5 bodu a nejvyšším náhozem 300 bodů se mohli pochlubit čtyři hráči. Hned 4x Ondra Trojek a po jedné třístovce přidali Radek Capil (Náhradníci), Jana Orságová a Karel Orság. Nejvyšší týmový nához 749 bodů pak byl společným dílem družstva CNC Produkt.

Tímto máme uzavřenou Letní Valašskou Devítkovou ligu. Finále, Liga Mistrů, se hraje v centru Xbowling Prosek Duo a termín je stanoven na neděli 17. září 2023. Bohužel, z důvodů kolize termínů se tohoto finále nemůže zúčastnit vítězný tým Za řekou a po vzájemné dohodě tak bude naše centrum reprezentovat vicemistr LVDL, CNC Produkt. No a my budeme samozřejmě tomuto týmu držet palce k co nejlepšímu výsledku. Díky všem za parádní bowlingové večery a v našem Vašem centru Xbowling ValMez se těšíme opět brzy na viděnou.