Únor bílý, Vlasák sílí

Přesně čtyřicet hráčů jsme napočítali na dalším turnaji jednotlivců na Radavě, který se odehrál ve čtvrtek 7. února. Vzhledem k velkému počtu hráčů jsme opět rozšířili finále na čtyřiadvacet účastníků, ale pojďme hezky od začátku turnaje.

Hned od úvodu únorového poháru potvrzoval Aleš Vlasák vynikající formu z posledních dní, a proto nepřekvapí, že výkonem 428 bodů ze dvou her opanoval první kolo. Skóre začínající čtyřkou zvládl naházet Michal Černý. Svůj výkon zakulatil na přesných 400 bodech, což představovalo druhé místo za první kolo. Průběžně třetí byl v úvodní části hry s nejvyšším náhozem večera z jedné hry (246b.) Martin Vyhnanovský. Vysokým náhozem ze dvou her 380 bodů se prezentovala nejlepší žena prvního kola Linda Virághová.

Z druhého kola postupovalo do finále čtyřiadvacet nejlepších. Aleš Valsák sice začal zvolna, ale druhou semifinálovou hru přidal další dvoustovku a ovládl i tuto část hry – tentokrát skromnějším ale přesto skvělým výkonem 397 bodů. Na druhé místo vyšplhal Tonda Matějka zásluhou náhozu 382 bodů. Bronz tentokrát držel Jirka Nechutný, který nastřádal 381 bodů. Hned na čtvrtém místě byla nejlepší žena druhého kola Kristýna Janočková. No ale velmi tvrdě se bojovalo o postup a drama vrcholilo posledními hráči, kteří druhé kolo dohrávali. Nakonec stačilo na postup 305 bodů a rovnou čtyřem účastníkům na finále chyběly tři a méně kuželky – takový byl našlapaný boj o postup do čtyřiadvacetihlavého finále.

Únorové finále se stejně jako v lednu hrálo na spodních i horních dráhách, takže nebylo jasné, kdo bude vítěz. Na spodních drahách se začalo nebezpečně strajkovat a čest bratrů Stra(j)ků hájil ve finále jen Martin. Úvodní hru dotáhl na 212 bodů, ale bohužel druhá slabší hra ho odsunula na konečné deváté místo. Podobný osud nekonzistentní výkonnosti potkal Romana Šindlera, Štěpána Lajdu a Jirku Kotába, takže ani oni po povedeném nástupu nezazářili. V horním patře se dařilo Kristýně Janočkové, ta první hru vytáhla na 211 bodů, a i když druhá hra už tak povedená nebyla, tak se Kristýna stala nejlepší ženou turnaje, když obsadila konečné sedmé místo. Brambůrkový skončil v únoru Michal Černý finálový náhozem 393 bodů. Medaile visela 400,5 bodů vysoko a tu bronzovou si na krk pověsil dobře finišující Honza Doubrava. I Jirkovi Nechutnému vyšlo výborně první kolo – 214 bodů, a když k tomu přidal kvalitní i druhou hru, tak to s bonusovými body to dotáhl na celkových 418 bodů a stříbrné umístění. Jak nám říká známá bowlingová lidová pranostika: únor bílý, Vlasák sílí!“ Únor sice příliš bílý není, ale Aleš Vlasák stejně nikoho nenechal na pochybách a po slabší první finálové první hře naházel v té druhé hře 246 bodů a s přehledem v únorovém Letenském poháru jednotlivců zvítězil. Gratulujeme!

Na další radavské středeční turnaje se můžete těšit. Aktuálně jsou vypsané: 21. 2. Radavský Double, 6. 3. Večerní růže, 13. 3. K.O. devítka a 20. březnový Letenský pohár jednotlivců.