Únorové dvojice ovládli po delší odmlce Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem

1. - 3. místo

Neděle 11.2.2018 patřila v Xbowlingu ValMez dalšímu, v pořadí druhému turnaji Valašských dvojic. Na dráhy se tentokrát postavilo 16 dvojic, z nichž hned 6 bylo úplně nových a přišlo si vyzkoušet tento oblíbený a pohodový turnaj. Účast tedy byla zase vynikající a hráči se rozdělili do tří rund. V první rundě byla nejlepší dvojice Dohnalová Veronika a Lukáš Řihák (694 bodů). Tuto dvojici ve druhé rundě předstihla dvojice Nela Capilová a Tomáš Helešic (1002 bodů).

No a ve třetí rundě výkony gradovaly. Ten nejlepší předvedli Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem a s přehledem zvítězili (1167 bodů) a zařadili tak oproti lednu o hodně vyšší rychlostní stupeň. Výborný výkon předvedli i Eva Stašová s Pavlem Varhaníčkem a s velkým náskokem skončili druzí stejně jako v lednu. (1102 bodů). Na dalších místech to však byla mela a o umístění na bedně rozhodovalo doslova pár bodíků. Mezi třetím a šestým v pořadí byl rozdíl 9 bodů. A jak je již zvykem vše rozhodla poslední hra. Ta bohužel nevyšla nové dvojici Dáša Ponczová - Jarda Szotkowski, která před ní držela 3. místo. Toho využila další nová dvojice Edita a Petr Lyskovi a při své premiéře tedy obsadila 3. místo (1005 bodů). 4. místo patří Nele Capilové s Tomášem Helešicem (1002 bodů), pro něž je to zatím nejlepší umístění při pravidelných startech na Valašských dvojicích. Pátá skončila již zmiňovaná dvojice Dáša Ponczová - Jarda Szotkowski (998 bodů) a TOP šestku uzavírají lednoví vítězové Maruška Hermanová s Radkem Šoborou (996 bodů) a tím potvrzují, jak těžké je zde obhajovat dobré výsledky. Do konečného výčtu ještě nesmíme zapomenout vyzdvihnout dvě „osmičkové“ třístovky, které padly v podání Edity a Petra Lyskových a Dáši Ponczové a Jardy Szotkowského.

Co se týče celkového hodnocení, pořadí na předních místech je po dvou turnajích následující: 1. místo Eva Stašová Pavel Varhaníček (54 bodů), 2. místo Maruška Hermanová a Radek Šobora (49 bodů) a 3. místo Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (46 bodů), o 4. místo se dělí Jana Marek Irglovi a Nela Capilová a Tomáš Helešic (42 bodů) a šesté zatím patří Dáši a Radku Capilovým (38 bodů).

A to je již z únorových dvojic vše a my se těšíme na ty další, březnové, které se uskuteční v neděli 4.3.2018.

Úplným závěrem je tady pozvánka na nejbližší turnaje pořádané v naší herně. Sobota 17.2.2018 -Senior Cup Tour ValMez a neděle 25.2.2018 – Valašská devítka s měšcem (s předehrávkou ve čtvrtek 22.2.2018). Jinak pilně trénujte, protože jarní část ABL se kvapem blíží, tak ať jste ve formě. Děkujeme za přízeň a ať Vám to padá.