Únorové Xbowling Devítce dominoval Lukáš Gurgul

1. - 3. místo

V úterý 12. února coby hlavním hracím dnem, s již tradiční pondělní předehrávkou, proběhl další turnaj série Žižkovské Xbowling Devítky. Tentokrát s povětšinou dopředu hlášenými mnoha absencemi nestorů obsazovačky, avšak i tak si cestu změřit síly našlo nakonec sympatických 43 bowlingových nadšenců.

Po klasické kvalifikaci na součet 4 her se vykrystalizovala postupová osmadvacítka těch šťastnějších, když přímou cestu do finále měla otevřeno nejlepší kvarteto v pořadí David RainLukáš Gurgul, Václav Kouba a Ladislav Švec. Dlužno dodat, že po dlouhé době nikdo z nich se této možnosti a práva nezřekl a nepustil se do loterie v podobě dvou semifinálových her o postup. Tím, kdo skončil na nepostupové 29. pozici, byl při selekci pořadí dalších několika hráčů, zřeknuvší se práva postupu z různých důvodů, Petr Sojka, jemuž postup unikl o pouhopouhé 2 kuželky. ……

Před startem semifinálových bojů proběhlo ještě ocenění Martina Russe, který dodatečně převzal skleněnou kuželku za triumf v lednovém turnaji a taktéž ocenění Parohačky Paroháče večera. Stala se věc málo vídaná, když dámské ocenění svorně získaly s 6 splity Miloslava Suchánková a Hana Uhlířová, v pánském provedení byla určující hodnota 8 a tohoto počtu docílili rukou téměř společnou Bohumil Brázda a Jaroslav Lacina

Taktéž semifinále, určující doplnění finálové osmnáctky ke 4 již přímým postupujícím, tentokrát poskytlo neobvyklou zápletku, když po odehrání po semifinále lepší dvanáctky jsme na herně marně hledali Zdenka Finka a neboť ani smolaře Petra Sojky i dalších v pořadí již nebylo, nakonec druhá runda byla pouze jedenáctka... Přesto z neochuzených urputných bojů vyšel jako tím nejvíce smutným Petr Vrba, neboť se stal prvním nepostupujícím do závěrečného finále.

Tam dlouho nebylo o potenciálních adeptech vítězství rozhodnuto, první hra favorizovala úplně jiné hráče, než tomu nakonec bylo a tak v celkovém resumé poslední honorované, tedy 8. místo, získal závěrečným vzedmutím se minulý premiant Martin Russ. Na bronzovém stupínku skončila výrazná postava turnajové série Josef Colon, který ve finále zahrál 505, o 5 kuželek méně, nežli stříbrný Petr Ondrejec a všem po zásluze dominoval Lukáš Gurgul a jeho závěrečný součet 527Vítězí tak po zásluze, dokonce asi symbolicky byl i oceněným autorem prvního devítkového náhozu 300 v soutěži. Těmi dalšími, jimž se nakonec této mety dosáhnout podařilo, byli Ivan KoberJosef Colon a Václav Kouba.  Závěrem nesmíme zapomenout na poslední z odměňovaných a sice Moniku Převorovou, která se stala Nejlepší ženou, když jako jediná z něžnějšího pohlaví postoupila až do finálových bojů.

V pořadí již třetí, březnová Žižkovská Xbowling Devítka, je na pořadu 11. března v pondělí coby předehrávka s hlavním hracím dnem klasicky v úterý 12. března v obvyklých časech.