Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V 1. turnaji BBO tour Chomutov na krátkém mazání vítězí Ondra Heligr

V neděli 26. ledna se v chomutovském Strikelandu za účasti 48 hráčů uskutečnil 1. turnaj letošní série BBO tour Chomutov. Hrálo se na krátkém mazacím modelu Boardwalk, který byl pro některé tvrdým oříškem, čísla padala nižší než obvykle a průměru přes 200 dosáhli jen dva hráči – Ondra Heligr a Petr Heligr. Kvalifikaci vyhrál Petr Heligr (932), po odstoupení Zdeňka Máry se do semifinále jako dvacátá probojovala Martina Hervertová (719) a plný počet semifinalistů doplnili čtyři hráči z Desperada – Martin Křížek, Ríša Enders, Ivan Zlesák a Anička Chotěnovská. Tři semifinálové hry vyřadily polovinu účastníků, na postup do finále tentokrát stačil součet 525 včetně handicapu. Tři hry ryze pánského finále nejlépe zvládl Ondra Heligr (631) a v turnaji zvítězil. Druhý skončil František Kubík (627) a třetí Vláďa Horňák (619). Další pozice obsadili Jára Maňásek, Bob Ondráček, Jára Kocůr, Ríša Enders, Petr Heligr, Láďa Homola, Vavřa Hradil, Toník Nahodil a Štěpán Heligr. Za nejvyšší nához 290 byl oceněn Ondra Heligr. Ceny pro nejlepší ženy převzaly Anička Breindlová, Martina Hervertová a Daniela Hradilová, nejlepšími seniory byli Vláďa Horňák, Jára Kocůr a Jirka Forman a junioři byli oceněni všichni – Vašík Kordulík ml., Eliška Bulová, Martin Bula, Ema Ondráčková a Kristián Talaš. Ve výkonnostních kategoriích A-J zvítězili Petr Heligr (A), Ondra Heligr (B), Jára Maňásek (C), František Kubík (D), Ríša Enders (E), Jára Kocůr (F), Daniela Hradilová (G), Martina Hervertová (H), Anička Chotěnovská (I) a Ema Ondráčková (J). Zde je fotogalerie a BBO video.

Byli oceněni nejlepší hráči proběhlé série BBO tour Chomutov 2020: Toník Nahodil (1. místo), Andrej Paračka (2. místo), Martin Křížek a Štěpán Heligr (společné 3. místo), Vašík Kordulík ml. (4. místo), Ondra Heligr (5. místo), Petr Heligr (6. místo), Vojta Plánička (7. místo), Jirka Kurka (8. místo), Zdenka Pláničková (9. místo), Jirka Forman (10. místo), Zdenka Pláničková (nejlepší žena), Vojta Plánička (nejlepší senior 60+), Vašík Kordulík ml. (nejlepší junior do 18) a také hráči se všemi 12 účastmi (Toník Nahodil, Martin Křížek, Ondra Heligr, Vláďa Horňák, Dušan Mrviš a Jirka Borovec).

Celoroční pořadí 2020 koresponduje s výsledky 1. turnaje, ale změny zaznamenal BBO BODOVACÍ ŽEBŘÍČEK. Po pěti lednových BBO turnajích v žebříčku figuruje 138 hráčů a v čele šesti výkonnostních kategorií A-F jsou aktuálně tito hráči: Ondra Heligr (A), Kája Šípek (B), Bob Ondráček (C), Pavel Kafka (D), Jana Janovská (E) a Jana Šípková (F). Kompletní žebříček je níže v příloze.

Děkujeme Strikelandu Chomutov za vše, kladenské pekárně Kompek za sladké dobroty, Svátě a Dušanovi Závladským za fotky a Štěpánkovi Heligrovi za všestrannou pomoc. Budeme se na vás v Chomutově těšit nejen na 2. BBO tour 16.2. tentokrát na dlouhém mazání - obsazovačka, ale i 2.2. na BBO devítce Strikeland a 19.2. na BBO dvojicích Strikeland. 

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Průběžné pořadí BBO žebříčku – ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb