V 10. turnaji BBO Leifheit tour vítězí Petr Heligr

1.-3. místo

Do Strikelandu Chomutov si tentokrát našlo cestu 63 hráčů, hrálo se na pohodovém rekreačním modelu, ceny od partnerů byly opět připraveny pro každého, bojovalo se v deseti výkonnostních kategoriích a ocenění také čekalo na tři nejlepší ženy, tři seniory nad 60 let, tři juniory do 12, do 15, do 18. Lídrem kvalifikace byl Štěpán Heligr (949), který si spolu s druhým -  Michalem Janovským (898) vybojoval přímý postup do finále. Navíc se Štěpán stal držitelem nejvyššího náhozu turnaje - 299, což je i jeho osobní rekord. Poslední postupující do semifinále byla po odstoupení tří hráčů Sváťa Závladská (775), v desperadu si postup vybojovali Jirka Květoň, Eva Rechtoriková, Lukáš jelínek a Vladimír Hübst. Semifinálová třicítka tak byla kompletní a po odehrání tří her postupovalo do finále čtrnáct nejlepších, kteří se připojili k přímo postupujícím. V semifinále byla nejlepší Miluška Nováková (719), posledním postupujícím byl Dušan Závladský (622). Finále pak nejlépe zvládl Petr Heligr, který se po náhozech 264, 203 stal vítězem turnaje, druhé místo obsadil nejlepší senior nad 60 let Vlasta Ševčík (224, 211) a třetí Petr Holubčák (220, 218). Nejlepší ženou turnaje byla Miluška Nováková na 4. místě, nejlepším juniorem do 18-ti let Michal Janovský na 5. místě a nejlepším juniorem do 12-ti let Lukáš Jelínek na 28. místě. Cenu útěchy převzala šestiletá Eliška Bulová. Zde je ke shlédnutí BBO video.

• J - Kateřina Buňatová

Celoroční pořadí (dle center i celkové). V centrech se započítávají tři nejlepší výsledky ze čtyř, v celkovém hodnocení sedm nejlepších výsledků z dvanácti. Ceny budou předány na 1. turnaji II. ročníku BBO Leifheit tour, který se koná 8.8.2015 v Chomutově.