V březnu na Letenském poháru Matěj Pokorný vracel úder

Ve středu 20. března proběhl březnový turnaj pro jednotlivce, kde hráči sbírali body do celoroční série zvané Letenský pohár. Tentokrát se akce zúčastnilo 33 soutěžících.

Už v prvním kole se ukázalo, že to bude hlavně souboj dvou mužů. Aleš Vlasák obhájce vítězství z února začal výborně a výkonem 428 bodů první kolo vyhrál. Matěj Pokorný, vítěz lednového turnaje, obsadil v úvodním kole druhé místo za 393 bodů. Nedaleko za Matějem s výkonem 388 bodů se držel Jirka Nechutný na průběžném třetím místě. Nejlepší ženský výkon zaznamenala Adélka Janoutová, když s náhozem 347 bodů obsadila sedmé místo.

Druhé kolo se Aleš Vlasák vylepšil na úctyhodných 489 bodů a i tuto část turnaje ovládl. Takové výkony by byly dobré i v devítce. To se Alešovi opravdu povedlo. O stupínek výš oproti prvnímu kolu poskočil na druhé místo Jirka Nechutný s výsledkem 416 bodů a na třetí místo to dotáhl Roman Šindler za nához 413 bodů. Anička Doubravová vystřídala Adélku Janoutovou na pozici nejlepší ženy ve druhém kole, když s výkonem 341 bodů obsadila desáté místo. Do finále postupovalo osmnáct nejlepších hráčů i hráček. A tentokrát byla hranice poměrně vysoko. Poslední postupující Štěpán Lajda postoupil výkonem 317 bodů. Těsně za postupem do finále zůstal Standa Musil, ale mnohem větší překvapení byla finálová absence u takových bowlingových rutinérů jako je František Nečas a nebo Martin Vyhnanovský. Inu každý den není posvícení a to platí i pro bowling.

Ve finále byly výkony obou zmiňovaných žen velmi podobné, ale nakonec se z celkového desátého místa a pozice nejlepší ženy za březnový Letenský pohár mohla radovat Anička Doubravová. Bronzovou medaili vybojoval Martin Straka. Martin měl od začátku turnaje vzestupnou tendenci jeho výkonů a 386 bodů mu vyneslo bronzovou medaili. Aleš Vlasák stylem start-cíl turnaj tentokrát nevyhrál. Sice obě finálové hry měl nad dvě stě bodů, ale výkon 419 bodů stačil „pouze“ na stříbrné umístění. Matěj Pokorný předvedl finálovou extratřídu a náhozem 465 bodů tento turnaj opanoval. Matěj má zatím vynikající bilanci – 2 účasti a 2 vítězství.

O tom, jak se bude jmenovat dubnový díl ságy souboje nejlepších jednotlivců na Radavě se dozvíme zase příště. Možná to bude „Návrat Vlasáka“ nebo „Pomsta Vyhnanovského „ a taky může dojít na „Vzetsup Nechutného“ a nebo to bude úplně jiný příběh a jiná série.

Zveme vás na další turnaje, které se odehrají na Radavě. Ve středu 27. 3. proběhne Kamenická Iron devítka. Na Velikonoční pondělí 1. 4. od 16h se můžete přihlašovat na turnaj dvojic Radavský Double a dubnový Letenský pohár je na programu ve středu 17. 4. od 17:30h.