V březnu vládne seniorům Janča Irglová

1. - 3. místo

Vzorný nástup k březnovému Senior Cup Tour ValMez předvedlo v sobotu 16. března 2019 všech 21 hráčů, což znamená opět „plný dům“, aby si to rozdali, tak jako každý měsíc o nejlepšího hráče Xbowlingu ValMez v seniorské kategorii. Nesmírně náš těší váš zájem o tento turnaj, který si děláte skvělý, a tudíž zvažujeme další novinku a to, že ke způsobu hry Amerika přidáme rozšíření obsazovačky z 21 na 24 hráčů. Takže pokud se naplní standardní obsazovačka, rozšíříme ji. Časově se konec turnaje změní pouze minimálně. Tak a deme na turnaj samotný.

Kvalifikace, kde v prvním kole většině hráčů padaly parohy a tudíž se nehrála žádná děla, to začalo vypadat velmi vlažně. Ale chyba lávky! Když pominu jemného slovního pošťuchování mezi hráči, se z ničeho nic kvalifikace zvrhla v dívčí válku. To co předváděly naše ženy, konkrétně Anička StromšíkováJančou Irglovou, bylo vůči chlapům tzv. vraždění neviňátek. Chopily se opratí a celou kvalifikaci je nepustili ke slovu a „mydlily“ se mezi sebou. Prozatímní soukromí boj mezi sebou vyhrála se solidním náskokem Anička (1127 b.) před Jančou (1072 b.). Stačí říct, že nejbližší muž byl po kvalifikaci o celých 100 bodů za děvčaty. Konkrétně Milan Kaplan (972 b.), nejlepší šestku pak doplnili Mietek Kepinsky (969 b.), Peťa Bittala (963 b.) a Peťa Mikliš (955 b.) a čekalo se, co se bude dít ve finále.

A co byste asi řekli? Holkám se trochu přestalo dařit, hlavně Anička se trápila, Janča se snažila o nějaký standard a tím se vedení ujali pánové, konkrétně Láďa Krusberský, Meitek Kepinsky, Peťa Bittala a senior jr. Radek Capil. Láďa ještě po druhém kole vedl, ale přátelé, co se stalo třetí hře, to se jen tak hned nevidí. Totální finiš v podobě náhozů 233, 242 a 237 předvedli Radek Šobora, Zigy Kukurowski a Janča Irglová a tady se rozhodlo, protože přesně všichni tihle tři si rozebrali bednu. Takže byl opět boj do posledního kola a do posledních hodů? Opět ANO!

Takže, když začneme třetím místem, to vybojoval Radek Šobora (583 b.), druhý, s nejvyšším náhozem dne díky finálovému finiši, Zigy Kukurowski (606 b.) a konečně poprvé a s velkou radostí si odnesla pohár určený nejlepšímu hráči turnaje Janča Irglová (617 b.) a to musí všichni zúčastnění uznat, že právem, protože hrála celý den vytrvale skvěle. Pro doplnění, čtvrté místo vybojoval Mietek Kepinsky (579 b.), páté místo Peťa Bittala (568 b.) a šestá skončila po famózní kvalifikaci Anička Stromšíková (552 b.).

Po třetím turnaji je v čele série Senior Cup Tour ValMez 2019 třinecký Peťa Bittala (69 b.) z Oldřichovic, druhý je dnes bronzový Radek Šobora (62 b.) a třetí je pak obhájkyně loňské série a dnes premiérová vítězka Janča Irglová (57 b.).

Opět vám musíme poděkovat za skvělou účast, skvělý turnaj a zábavu a těšíme se v Xbowlingu ValMez na všechny zase za měsíc 13. dubna 2019 u „vašeho, našeho“ Senior Cup Tolur ValMez.