V červnové Valašské devítce stačil Radkovi a Nele Capilovým jen Dan Novák

1. - 3. místo

Velmi vydařená a nebojíme se říct, že i přímo vynikající, byla červnová Valašská devítka s měšcem. Dvojnásob bodovaný 6. turnaj série nakonec přilákal v neděli 24.6.2018 do Xbowlingu ValMez krásný počet 33 hráčů a z toho žen bylo 12, což jen dokazuje, proč je ženský bowling našeho regionu tak úspěšný v rámci republikové ABL. Hráčská základna je základ, a když se přidá i kvalita, je radost se dívat na krásné hry.

Kvalifikaci ovládla Iva Fojtíková (1012 b.), která jako jediná dokázala zahrát průměr na 4 hry přes 250. A že se tentokrát hrála vysoká čísla, dokazuje fakt, že ani výkon 838 bodů Pavla Roudného nestačil na postup do semifinálové osmnáctky. Za Ivou doplnili TOP šestku bratři Radek a Dan NovákoviDavid KleinLibor KadlečíkRadomír Capil.

V květnu věnoval své vyhrané 3. pořadí z měšce Pavel Roudný centru, my jej zařadili do toho červnového a tak se při pěkné účasti losovalo o celkových 1536,- Kč. Jako první byl tažen lísteček se jménem Táňa Sosnová a částka 307,- Kč je připravena k vyzvednutí. Druhým šťastným byl tentokrát Franta Folta a 461,- Kč určitě bude stačit na víc, než na pár dobrých piveček. Jirka Křížan zažil zvláštní turnaj. Nejdříve nebyl spokojen se svým prvním startem, a když se naskytla šance, dal si restart. Výsledek zhruba stejný, stop v turnaji, zato 1. pořadí a částka 768,- Kč jej jistě potěšila.

Oč větší se hrála čísla v kvalifikaci, o to menší následně v semifinále. Jakoby snad skoro nikdo nechtěl do finále. Na to stačilo neskutečně málo, 380 bodů. Peťa Mikliš zahrál o 2 body méně a to už opravdu na dvanáctku málo bylo. Tyto dvě hry zvládl nejlépe David Klein a v druhé hře dokonce zahrál třístovku. Bohužel v turnaji byla první a nakonec i poslední. Největší překvapení semifinále pak způsobilo vypadnutí suverénního lídra kvaldy Ivy Fojtíkové, které se totálně přestalo dařit.

Dvanáctka finalistů tedy byla připravena na 3 závěrečné hry. Vsadit si na vítěze? To si tentokrát netroufl nikdo. Pořadí se měnilo každým hodem a nakonec slavila úspěch vyrovnanost vysokých čísel. Radek Capil (779 b.) to zvládl ze všech nejlíp a zcela zaslouženě tak mohl zvednout poprvé nad hlavu vytouženou Skleněnku. Hned ve své premiéře na Devítce se blýskl 2. místem Dan Novák (711 b.) a současně byl také vyhlášen nejlepším hráčem Kategorie B. Další poprask způsobila Nela Capilová (686 b.). Během posledního měsíce již poněkolikáté. Ve své poslední hře málem zahrála třístovku, ale hlavně, celkový součet ji katapultoval na fantastické 3. místo a pozici Nejlepší ženy turnaje. Kopec smůly měl Marek Irgl (682 b.), když zahrál po Radkovi nejvyrovnanější hry. Ani tento fakt však nic nezměnil na konečném 4. místě. Do TOP šestky se ještě probojovali Tonda Váňa (670 b.) a David Klein (664 b.). Zbývá doplnit nejlepší hráčku Kategorie C a tou byla tentokrát Hanka Roudná.

andem Maruška Hermanová (278 b.) – Iva Fojtíková (268 b.) a na záda jim dýchá červnový vítěz Radek Capil(265 b.). V ženách si děvčata pozice vyměnila, vede Iva (137 b.) před Maruškou (136 b.), třetí je Nelča Capilová(117 b.). V Béčku je v čele Mira Příleský a v Céčku Zdenička Ježková. Pro kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích a HDC pro červencový turnaj klikněte ZDE.

Tímto nám skončila první polovina bowlingové série Valašská devítka s měšcem. Hned 29. července 2018 je připraven sedmý díl a obsazovačka je již aktivní.