Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V lednové Valašské devítce úřadoval Vladimír Brichta

V neděli 28. ledna 2024 jsme v Xbowlingu ValMez rozjeli také třetí pravidelnou bowlingovou sérii centra, Valašskou devítku s měšcem. Určité změny hracího systému doznal i tento turnaj a asi nejzásadnější. V kvalifikace si nyní hraje 6 místo předchozích 4 her, odpadá semifinále a hned 12 nejlepších jde do finále.

Byli jsme v napětí, jak přivítají hráči tyto změny, ale hned počet přihlášených naznačoval, že by to mohlo být krokem vpřed. V turnaji se totiž představil krásný počet 32 hráčů a to si ještě hodně z nich střihlo restart. Hned v předehrávce se představilo první 10 startujících a skvěle se vedl především pooperační rekonvalescent Tonda Váňa, když stanovil topovou laťku 1400 bodů. Přesný počet pak byl 1411 bodů. Těsně pod třináctistovkovou hranici pak zahráli Mirek Příleský (1294 b.) a Jarka Matochová (1287 b.).

Postupně budeme vychytávat mouchy s počty hráčů a časovém nastavení jednotlivých rund, aby byl turnaj pro hráče zajímavý i z tohoto hlediska. Tentokrát se v 1. rundě představilo 7 hráčů a na druhé místo se prokoulel Vláďa Brichta (1314 b.) a v tu chvíli bylo téměř jasné, že to bude hodně dlouhá neděle strávená ve ValMezu. Z 2. rundy se na průběžné 5. místo protlačil Dominik Pelán (1261 b.), před bratry Klanicovy, Mojmíra (1246 b.) a Davida (1233 b.). Až na 8. místě se v tuto chvíli nacházel Hráč roku 2023, Radek Capil (1222 b.).

V závěrečné 3. rundě vstoupil do soutěže třístovkou Tomáš Helešic a v relativním klidu si došel pro vítězství v kvalifikaci (1438 b.). Změny jsme ale měli i na dalších nejvyšších postech. Za druhého Tondu Váňu se zařadili třetí David Klein (1364 b.) a čtvrtá Lenka Zvěřinová (1321 b.). V nejlepší šestce pak v kvaldě skončili ještě pátý Vláďa Brichta a šestý Mira Příleský. Nový systém ukázal napínavost soutěže, kdy se pořadí (hlavně o poslední tři postupová místa) měnila nejen každou hrou, ale skoro by se dalo říct, že každým hodem. Nakonec těmi šťastlivci byli desátý Mojmír Klanica (1246 b.), jedenáctý Ladik Stodulka (1245 b.) a dvanáctý Láďa Šmelcer (1244 b.). Prvním pod čarou a tím nejsmutnějším byl David Klanica (1233 b.). A když už jsme jmenovali hráče na 10. – 12. místě, tak by se slušelo doplnit zbylé tři finalisty, kterými byli sedmá Jarka Matochová, osmý Honza Ježek (1286 b.) a devátý Dominik Pelán. Pro finále budou tato dvě poslední jména hodně důležitá.   

A jelikož jsme navýšili desetikorunku do Měšce, tak i losovaná částka byla více než pěkná (1.800,- Kč) a hráči se o ni podělili následovně. 1. pořadí – Karel Dohnal (900,- Kč), 2. pořadí – Mira Staněk (540,- Kč) a 3. pořadí – Láďa Šmelcer (360,- Kč). Všem výhercům gratulujeme.

Finále rozjel dokonale a nejlépe, jak mohl, Ladik Stodulka, čili třístovkou. Ovšem po druhé hře bylo vše jinak. Láďa Brichta neměl k třístovce daleko (297) a s náskokem více jak 40 bodů se ujal vedení (531 b.). Žádný z jeho soupeřů tento nástup nezachytil, a autorovi úvodní třístovky druhá hra moc nevyšla a sestoupil na průběžné druhé místo (488 b.). A tak to ale vypadalo, že se bude hrát „pouze“ o třetí místo, kde byli v 15 bodech seřazeni čtyři hráči. J. Ježek (447 b.), L. Zvěřinová (445 b.), M. Klanica 443 b.) a D. Pelán (432 b.). Jak je vidět, lídrům kvalifikace ve finále zvlhnul prach. V závěrečné třetí hře dokázal ustát obrovský tlak z velkého úspěchu Vladimír Brichta a výbornou hrou (254) korunoval svůj krásný bowlingových úspěch. Finále zakončil se součtem 785 bodů a zcela bezpečně a zaslouženě získal plaketu určenou hráči měsíce Xbowlingu ValMez. Gratulujeme. Skvělý finiš předvedl Dominik Pelán (297), dokázal udržet sportovní emoce na uzdě, uhrál celkových 729 bodů a vybojoval výborné druhé místo. Vyrovnanost vynesla třetí místo Honzovi Ježkovi (677 b.), když po velkém boji udržel na uzdě sprintujícího čtvrtého Láďu Šmelcera (278 – celkem 670 b.). Lenka Zvěřinová (655 b.) obsadila konečné páté místo se ziskem titulu nejlepší ženy turnaje a TOP šestku doplnil Ladik Stodulka (641 b.), který po té nevydařené druhé hře již zřejmě rezignoval. Hráčem Kategorie B pak byl desátý finalista, Tonda Váňa (553 b.).  

Tímto máme za sebou úvodní turnaj 9. ročníku série Valašská devítka s měšcem. Druhý turnaj je naplánovaný na neděli 25.2.2024 s předehrávkou ve čtvrtek 22.2.2024. Obsazovačka je již od nedělní noci aktivní. Ještě jednou připomínáme, že letos se obsazovačka bude otevírat se zveřejněním výsledků v EXPRESNÍCH ZPRÁVÁCH (VÝSLEDCÍCH) po skončení turnaje ve večerních či nočních hodinách (podle toho, jak PR stihne zpracovat výsledky).

Moc Vám všem děkujeme za krásný turnaj a těšíme se na Vás v našem centru Xbowlingu ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí série – ZDE

Valašská devítka 2024 – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb