Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V lednu se opět přepisovala historie Valašských dvojic

Tak jsme, přátelé, alespoň po sportovní stránce, rozjeli rok 2022 v Xbowlingu ValMez na výbornou. Po parádní účasti Senior Cupu si nic nenechaly líbit Valašské dvojice a v neděli 9.1.2022 jsme mohli nahlásit, že lednový turnaj vyrovnal rekord v počtu účastníků z října 2020, což je 20 startujících dvojic. A to ještě nebylo vše. Pojďme si tedy tento parádní turnaj zrekapitulovat.

předehrávce se po dlouhé době představili naši Ládíčci, Krusberský s Filipem a zahráli 957 bodů. Víme, že taková ta hranice úspěšnosti je 1000 bodů. Druhou dvojicí byli Linda Nečasová s Mildou Krčmou, ale na pěkný prosincový výsledek se jim nepodařilo navázat, tentokrát pouze 888 bodů.

V nedělní 1. rundě se nám přestavily hned tři nově složené dvojice a moc jsme byli zvědavi na jejich počínání. Zcela suverénně si počínali Nela a Radek Capilovi (1138 b.) a s obrovským náskokem se usadili v čele tabulky. A pak přišly na řadu naše dvě nově složené dvojice, protože o nováčcích jako takových nemůže být ani řeč, Dáša Capilová a Ondra Trojek (952 b.) a Peťa Janošec a Mira Staněk (936 b.). Za ně se zařadili Lenka a Tomáš Lacigovi (894 b.) a jako opravdové nováčky turnaje můžeme brát dvojici Jarka Matochová a Mira Bazalka (886 b.). Na podzim začínající a do bowlingu zapálená dvojice Libuška Vokřálová a Bube Tuguldur zahrála 647 bodů.

2. rundě se přestavila naše kometa z konce loňského roku a ani tentokrát neshořela v atmosféře. Nela Capilová a Ondra Trojek zahráli krásných 1182 bodů a zcela zaslouženě se probojovali do čela tabulky. Výborně, ač tomu sami nevěřili, zahráli také Kačka a Jarda Mičkalovi (1019 b.) a v tuto chvíli to bylo průběžné třetí místo. Ve výborné formě zastihl turnaj celou Capilovic rodinu a Dáša s Radkem (994 b.) okořenili svůj výkon jedinou osmičkovou třístovkou turnaje. Zkušená dvojice Bobina Korytářová se Zdeňou Labajem (982 b.) atakovala tisícovku, ale ještě to není to pravé ořechové, co od nich vždy očekáváme. O pouhý bodíček zpět (981 b.) zahráli Dáša a Michal Kapustovi a z jejich strany to byl zřejmě nejlépe odehraný turnaj. Je vidět, že tréninková píle se vyplácí. Naopak turnaj vůbec nesedl Irči Dorňákové a Ladikovi Stodůlkovi (730 b.), ale to se prostě někdy stává a pozor, nebyli jediný. V následující rundě jim sekundovali hooodně velcí favorité.

Tímto jsme plynule přešli k závěrečné 3. rundě. V polovině, po 4. hře, byli k vedoucí dvojici nejblíže Janča a Marek Irglovi. Bohužel v druhé polovině lehce ztratili, ale i tak je výsledek 1076 bodů posunul na třetí místo. A když nevyšel ani útok druhé Fabulandské dvojice Maruška Hermanová a Radek Šobora (1036 b.), čtvrté místo, bylo o vítězi rozhodnuto. Úvodní turnaj nové sezóny totiž dalším spolufavoritům moc nevyšel. Janča a Karel Orságovi (971 b.) brali konečné deváté místo a ještě hůř dopadli čtrnáctí Víťa Hasník a Tom Helešic (925 b.) a patnáctí Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (924 b.). Svůj lepší standard pak zahráli třináctí Jitka Kejřová a Pavel Kovář (931 b.).

A rychlá rekapitulace konečného pořadí. Jak píšeme v úvodu, ta historie se opravdu přepisovala, protože když byla v říjnu Nelča na bedně s Ondrou a tátou tak to bylo 1. a 3. místo. Tentokrát to je vyšperkované a víc už to snad ani nejde. Čtvrtý start a třetí vítězství, to je vizitka dvojice Nela Capilová a Ondra Trojek a zbylá TOP šestka vypadá následovně: 2. místo - Nela a Radek Capilovi, 3. místo - Janča a Marek Irglovi, 4. místo - Maruška Hermanová a Radek Šobora, 5. místo - Kačka a Jarda Mičkalovi a 6. místo - Dáša a Radek Capilovi.    

Tak takové byly lednové Valašské dvojice. Dvěma slovy, skvělé a parádní. A mazací model? Neslyšeli jsme na něj snad jedinou výtku. Pouze tu, že pokud budeme do aktuálního modelu ValMez New Challenge zasahovat na „rady“ jiných, tak nám ruce přerazí. Model není jednoduchý, koule samy do kapsy nedojedou, ale je čitelný a hratelný a hlavně, nemuseli jsme zase pomáhat koulím v podavači. Což je důkaz toho, že oleje je opravdu na dráze méně, než tomu bylo v sobotu na Senior Cupu.

A to je již opravdu vše. Druhý turnaj Valašských dvojic je naplánovaný na neděli 6. února 2022. Pro zvýšený zájem je otevřena oficiální Předehrávka ve čtvrtek 3.2.2022 od 18:00 hodin. Vypadá to, že o nedělní místa se bude vést velký boj a kdo se jednou z nedělní rundy odhlásí, tak pak může dlouho čekat, než se nějaké místo uvolní. OBSAZOVAČKA. Závěrem patří velké poděkování Dáši a Michalovi Kapustovým, sponzorovi našeho turnaje.

Všem Vám moc děkujeme za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou. 

Výsledky turnaje - ZDE

Valašské dvojice - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb