V Pardubicích zvítězil místní hráč Martin Filo

1.-3. místo

V pořadí druhý turnaj BBO LEIFHEIT tour se konal v centru Bowlingzone v Pardubicích za účasti 45 hráčů. Na přímý postup do finále bylo potřeba zahrát 929 kuželek vč. hdc, které měl na svém kontě Martin Filo, druhou přímo postupující byla Blanka Hanusíková se součtem 887 kuželek. Do semifinále postupovalo 30 hráčů, 26 z kvalifikace a 4 z desperada. Po třech semifinálových hrách bylo jasné, kterých čtrnáct hráčů doplní finálovou šestnáctku. Posledním postupujícím do finále byl František Brokeš st., jelikož Zdeněk Balcar musel narychlo odjet. Ve finále začal zostra Michal Janovský náhozem 278,

ale o pořadí nakonec rozhodla druhá hra, resp. poslední Michalův hod, kdy díky průjezdu shodil jen 5 kuželek. V turnaji zvítězil výše jmenovaný vítěz kvalifikace Martin Filo po hrách 215, 222. Nutno podotknout, že Martin hrál výborně, jeho celodenní průměr byl 215,7. V tomto turnaji byl zařazen do kategorie E (hráči s Ø 150 - 159,99 dle ročního průměru), ale je jasné, že po tomto výkonu bude příště již v kategorii nejvyšší. Na druhém místě skončil se ztrátou dvou kuželek Michal Janovský (278,193) a na třetím Milan Rechtorik (210,237). Čtvrté místo obsadila Lenka Germanová (180,200), velké překvapení turnaje. Excentrem hraje tři měsíce, patří do kategorie F (hráči s Ø 140 - 149,99), ale zahrála krásný průměr 186,8, prostě šikulka. Navíc získala ocenění pro nejlepší ženu. Za nejvyšší nához turnaje - 278 si cenu odnesl Michal Janovský. Nejlepším seniorem/seniorkou nad 60 let byla Anička Brokešová na 5. místě, nejlepším juniorem do 18-ti let Michal Janovský, nejlepším juniorem/juniorkou  do 15-ti let Anička Petáková a juniorem do 12-ti let Pepa Vondra ml.

Vítězové kategorií A-J:

Kategorie A:           Michal Janovský
Kategorie B:           Alena Prokůpková
Kategorie C:            František Brokeš st.
Kategorie D:           Anna Brokešová
Kategorie E:            Martin Filo
Kategorie F:            Lenka Germanová
Kategorie G:           Lukáš Gurgul
Kategorie J:            Alena Kadlecová
Kategorie H a I nebyly zastoupeny.

Do celoročního žebříčku BBO LEIFHEIT tour se započítává 7 nejlépe obodovaných turnajů z 12, po dvou turnajích je pořadí následující: Michal Janovský (155 b), Jiří Vrážel (118 b), Dagmar Stulíková (114 b), ale jsme teprve na začátku. Kompletní žebříček je níže.

Celoroční pořadí.pdf

Pro zařazení do žebříčku o nejlepšího hráče centra (Chomutov, Pardubice, Kladno) je potřeba odehrát minimálně 3 ze 4 turnajů na daném centru.

Hlavním partnerem této BBO série je firma Leifheit, regionálním partnerem pro BBO turnaje v Pardubicích se stal Hotel Filipinum, dalšími partnery jsou Osram, SAT-TECH auto, Big Shock, AŽD a BBO. Tímto všem děkujeme.

Proběhlo také obvyklé losování o ceny, co kdo získal, najdete ve fotogalerii zde. Zde je ke shlédnutí BBO video.

Děkujeme centru a jeho obsluze za přípravu drah a ochotu a hráčům za přízeň. Těšíme se na vás na některém z dalších BBO turnajů, třetí turnaj BBO LEIFHEIT tour se koná 29.-30.srpna (pátek+sobota) v centru V-Bowling Kladno, obsazovačka zde.