A zase ten Žabka...

Letošní OVUS Velikonoční turnaj navštívilo 84 hráčů (53 mužů, 20 žen a 11 juniorů) a stejně jako všechny předchozí „čtvrtletní" turnaje, se povedl.

V pátek byl nejlepším hráčem kvalifikace Milan Rechtorik (924), v sobotu David Ruml (853) a v neděli Michal Mužík (970). Nejlepší dva umístění v kvalifikaci měli zajištěn přímý postup do finále. Po pátku to byli Milan Rechtorik (924) a Anička Petáková (901), v sobotu pořadí zůstalo beze změn ale v neděli se děly věci. Ve 12,30h startoval Michal Mužík, který se součtem 970 odsunul Milana i Aničku o příčku níže  a aby toho nebylo málo, v poslední rundě zahájil frontální útok Pavel Prokůpek (927), skočil na druhé místo a stal se spolu s Michalem Mužíkem jistým finalistou. Do semifinále postupovalo 36 hráčů (32 z kvalifikace a 4 z desperada), posledním byl Milan Barnet (768). Ale vzhledem k tomu, že dobrovolně odstoupili Aleš Drábek, Vojta Sádlík, Jana Janovská, Miloslav Kučera a Jiří Borovec, dostal šanci i Ríša Beran na 39. místě. Z desperada postoupili  Lenka  Mrkvičková, Tomáš Mrkvička, Jana Kocmanová a Lukáš Gurgul.

Když ovšem začal trénink, musela semifinalistka Kateřina Edelmannová z rodinných důvodů urychleně odjet, takže přišel na řadu náhradník a tím byl Jirka Vácha. Ten ale bohužel už dříve odjel, takže šanci dostala Miluška Nováková a jak se později ukázalo, dokonale ji využila.

Na postup do finále bylo potřeba zahrát 589 kuželek na tři hry, které měl na kontě Martin Váňa, ten však už byl tou dobou na cestě do Plzně, takže se štěstí hned nadvakrát usmálo na Jirku Berana st., měl totiž shodný součet (578) jako Jana Skůrová a v tomto případě rozhodl nižší handicap. Tentokrát byl Janin doplňkový ženský handicap na škodu.

Ve finále na dvě hry je každá chybka rozhodující a o napětí nebyla nouze, nakonec vše do zdárného konce dotáhl Zdeněk Žabka, který po hrách 235 a 243 zvítězil, druhé místo získala již zmíněná Miluška Nováková a třetí místo vybojovala teprve třináctiletá juniorka Anička Petáková a tady musím podotknout, že celý turnaj hrála opravdu výborně, sedmnáctibodový handicap vůbec nepotřebovala a její celodenní průměr je 216,4!

Na čtvrtém místě skončil s pětibodovou ztrátou Milan Rechtorik.

Nejlepší ženou turnaje se stala Miluška Nováková, nejlepším juniorem/juniorkou do 18-ti let Míša Černá, nejlepším juniorem/juniorkou  do 15-ti let Anička Petáková, nejlepším seniorem Jaromír Větrovský a cenu útěchy převzal maličký junior Aleš Vondra. Nejvyšší nához turnaje měl hodnotu 269, padl v semifinále a jeho autorem byl Vlasta Bobek.

Výsledky turnaje.pdf

Poprvé jsme oceňovali i vítěze jednotlivých kategorií (dle ročního turnajového žebříčku) a těmi jsou.

kategorie B (Ø 170-179,99)    Pavel Prokůpek

kategorie C (Ø 160-169,99)    Viktor Schön

kategorie D (Ø 150-159,99)    Anna Petáková

kategorie E (Ø 140-149,99)    Daniela Hradilová

kategorie F (Ø 130-139,99)    Richard Beran

kategorie G (Ø  do 129,99)    Tomáš Gurgul

Po kvalifikaci se uskutečnilo obvyklé losování o ceny, zde je fotogalerie.

Proběhla také tipovací soutěž, kdy si hráč tipne, na jakém místě v turnaji se umístí. Tipovalo 75 hráčů, hrálo se o 1500 Kč. Nikdo se ale netrefil, takže se přistoupilo k variantě B, kdy se losovalo dle náhozu. Taženo bylo číslo 144, toho dosáhli ďa Vokroj, Tomáš Mrkvička a Táňa Špirková, takže každý obdrží 500 Kč.

Velké poděkování  patří sponzorům a partnerům turnaje - OVUS česká farma, Kompek, Big Shock, Leifheit, AŽD Praha, BBO team a  pivovar Krušovice. Za průběžný výsledkový servis děkujeme ČBA a Bowlingwebu.

Hráčům děkujeme za přízeň a skvělou atmosféru a těšíme se na vás na některém z našich dalších turnajů, ať už na pravidelných středečních nebo na víkendových prémiových.

BBO team

publikováno 19.4.2014

Tatím turnaj odehrálo 32 hráčů. Kvalifikaci vévodí Milan Rechtorik s průměrem 230 a součtem 924, na druhém místě je juniorka Anička Petáková (901) a na třetím Jana Skůrová (889). Turnaj pokračuje kvalifikačními rundami v sobotu a v neděli. Do semifinále, které začíná v neděli v cca 18 hodin postupuje 36 hráčů (32 z kvalifikace+4 z desperada), dva nejlepší v kvalifikaci jdou přímo do finále.