V září na Devítce vítězí Maruška Hermanová

Jak je již tradicí, poslední neděle v měsíci je centrum Xbowling ValMez vyhrazeno populární Valašské devítce. Ta zářijová připadla na 24.9.2017 a zúčastnilo se jí stejně jako v srpnu celkem 24 hráčů. Čtvrteční předehrávku absolvovalo 8 hráčů, zbylých 16 hrálo kvalifikaci v neděli. Kvalifikace se nejlépe povedla Marku Irglovi (982 bodů), druhá byla Ája Kudělková (928 bodů), a třetí Víťa Hasník (906 bodů).

Ještě doplníme TOP šestku kvalifikace. Čtvrtý byl Petr Mikliš (880 bodů), pátá jeho žena Mirka Miklišová (872bodů) a šestý Tonda Váňa (866 bodů). Lucky loserem, čili postupujícím z 19. místa byl tentokráte Franta Folta, který bojoval nejen s ostatními hráči, ale i s dráhou číslo 2.

Po kvalifikaci proběhlo losování finančních odměn z tradičního „Měšce“, ve kterém stejně jako minule cinkala částka 920,- Kč.  Nejvíce, 460,- Kč si odnesla Mirka Miklišová280,- Kč Mira Příleský a 180,- Kč Ája Kudělková.

Po Měšci přišlo na řadu semifinále. V něm dominoval Tonda Váňa (523 bodů), druhý skončil Franta Folta (487bodů), třetí Pepa Novák (478 bodů), čtvrtý Lukáš Blažek (472 bodů), pátý Radek Šobora (467 bodů) a šestý Láďa Šmelcer (452 bodů) o vyšší nához před Davidem Klanicou a Dášou Capilovou.

Ve finále se hrálo nahoru dolů a na výsledkové tabuli se po jednotlivých kolech střídala různá jména, aby pak všem vypálili rybník skvělou poslední hrou Maruška Hermanová a David Klanica. Jediný, kdo udržel bednu byl třetí Pepa Novák. Konečné pořadí Top šestky tedy vypadá takto: 1. místo Maruška Hermanová (705 bodů), 2. místo David Klanica (675 bodů), třetí Pepa Novák (672 bodů), čtvrtý Láďa Šmelcer (662 bodů), pátý už s odstupem Franta Folta (638 bodů) a šestá Nela Capilová (605 bodů), která zároveň vyhrála kategorii „C“. Kategorii „B“ vyhrál David Klanica a nejlepší ženou samozřejmě byla vítězka Maruška Hermanová. Celkové hodnocení po zářijové Devitce je následující: Kategorie A – 1. místo Tonda Váňa (294 bodů), 2. místo Petr Mikliš st. (293 bodů) a 3. místo Marek Irgl (275 bodů).

Kategorie B – 1. místo Nela Capilová (120 bodů). Kategorie C – 1. místo Nela Capilová (145 bodů). Kategorie Ženy – 1. místo Janča Irglová (139 bodů), 2. místo Ája Kudělková – (137 bodů) a 3. místo Nela Capilová – (124 bodů). Komplentí pořadí jednotlivých kategorií a přiřazení do kategorií + HDC pro říjnovou Devítku – ZDE.

A to už je z této Valašské devítky vše a my Vás srdečně zveme na tu říjnovou, která se hraje v neděli 29.10.2017 a začíná předehrávkou již ve čtvrtek 26.10.2017  v 18:00 hod. Jinak se nám rozběhla ABL, tak si pohlídejte termíny svých HD a nezapomeňte přijít. Sportu zdar a bowlingu zvlášť.