Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V září na Prosecké Devítce vítězí Josef Colon

V úterý 20. září proběhl již devátý devítkový turnaj letošního roku na Xbowlingu Prosek Duo alias Prosecká Xbowling Devítka. Po prázdninách, jež ovlivnily i účast, tentokráte dorazilo 35 hráček i hráčů a to navíc někteří ze stálých hráčů chyběli i vlivem souběžně hraných soutěží ABL. Jako prázdniny ovlivnily účast, taktéž odlehčený model turnaje, takže jak bylo deklarováno, do konce roku upouštíme úplně od devítky dohazované a tak se hrálo bez dohazování jak ženám, tak mužům.

V kvalifikaci každý měl čtyři hry a po dlouhé době nejen, že nikdo do finále nepostupoval přímo ani coby Lucky Loser ze semifinále, dokonce tři nejméně úspěšní ani brány semifinále neotevřeli. Každý si však svými výkony mohl odnést obligátně alespoň za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku a při troše štěstí a poté umu při postavení vložené červené na pozici první kuželky a docílení čistého strike i energetický nápoj.

Podle umístění v kvalifikaci následovalo semifinálové vyřazovací Play Off na součet dvou her a složení některých dvojic bylo více jak kruté, když souboje byly ve skutečně vysokých číslech, takže kupříkladu 466 bodů Martina Moravce či 457 bodů Jakuba Marka nestačilo a ač jindy by tím pánové mířili na nejvyšší příčky celkového pořadí, nyní jim vystavily stop ještě před finále. Tam trend i výsledky pokračovaly nadále strmě vzhůru a ač je to neuvěřitelné, naproti tomu nepadla žádná maximální hra, proto si cenu za Nejvyšší výkon odnáší s 297 body Jaromír Makovec. Mezi plejádou rotačních koulí užívajících hráčů všem nakonec vypálil rybník ryzí rovinář a nestor Josef Colon, jemuž ke konečnému triumfu a zisku zářijové skleněné kuželky stačilo zahrát v závěrečných dvou hrách 242 a 266 bodů. Stříbrný skončil se 477 body Michal Havelka a na dalším turnaji znovu vylepšil své životní výsledkové maximum, první pódiové, Štěpán Blaška na místě třetím se součtem bodů 472. Do honorované osmičky se protáhli ještě Karel Samek, Michal Beneš, Lukáš Gurgul, Marek Navrátil a Jaromír Makovec. Nejlepší ženou se stala jako tradičně na všech Proseckých turnajích poslední dobou postrach dámské kategorie Krystýna Janočková.

Dalším turnajem série bude ten letos předposlední říjnový, jenž se bude hrát ovšem netradičně ve středu a sice 19. října v klasických časech kvalifikačních rund, kam jsou všichni srdečně zváni a Obsazovačka je již otevřena. Závěrem dlužno poděkovat Karolíně Navrátilové s Michalem Benešem za jejich klasický milý sponzorský dar v podobě sladkého a výborného pečiva z domácí provinience.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Průběžné společné pořadí – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb