Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V září zářil senior Tomáš Frydrych

Další turnaj série Senior Cup Tour ValMez opět sehráli naši senioři v sobotu 12. září 2020. Tentokrát byla účast v Xbowlingu ValMez malinko slabší, ale i tak pěkná. Sešlo se nám 20 hráčů, z toho jeden si střihl předehrávku. Než se začalo hrát, probraly se nemoci a zákroky, proběhla rychlá debata ohledně Covidu a mohlo se jít nato.

V první rundě kvalifikace ukázal svou formu a novou kouli, kterou přezdívá „Zabiják“, Láďa Šmelcer a vystřelil na první místo, na zádech s navrátilcem Peťou Miklišem st., který se naštěstí vůbec nezměnil, takže bylo co slyšet a čemu se smát. Na to, že chvíli nehrál, podal solidní výkon. Za zmínku stojí, že na turnaji tentokrát chyběli vítězové turnajů minulých a to Ondra Surán a Rosťa Kala, takže si to mohli naši hráči rozdat pořádně mezi sebou. V každé rundě jsme měli krásnou hlášku, v první rundě to bylo zhodnocení výsledků slovy: „ kýbl srač*k, to není možné“.

V druhé rundě se už rýsovali favorité, první polovinu před točením drah začal zářit Tom Frydrych s průměrem tří prvních her 217, v druhé polovině si to nenechala líbit stálice na poli stabilně kvalitních hráčů Senioru Peťa Bittala s průměrem druhých tří her 208. Runda se odehrála svižně a bylo se na co dívat, třeba na nejvyšší nához kvalifikace 244 v podání Peti Bittali, který se stal zároveň i vítězem celkové kvalifikace. Druhé místo obsadil Tom Frydrych a třetí náš věrný severní bratr Zygmut Kokurowski. No a hláška druhé rundy: „ já sem velbloudí vemeno“ to se taky nezapomíná.

No a jdeme do finále. A kdo by si myslel, že může zvesela tipnout, kdo vyhraje, tak jej v první hře vyvedly z omylu naše ženy, protože s krásným náhozem 214 se ujala vedení Maruška Hermanová, která dneska slaví svátek, takže blahopřejeme a Janča Irglová se držela na čtvrtém místě. Takže trochu napětí před nástupem kata Mydláře, který první hrou nechal „nažrat“ ostatní, číhal za bukem a poté zbytek pole normálné „popravil“ nejvyšším náhozem turnaje, který měl hodnotu 247, usmál se a bylo vymalováno. Ano oním katem byl Tom Frydrych s průměrem ve finále krásných 213. Prostě, když to padá, tak to padá. Druhé místo a to po dlouhé době a rozhodně zaslouženě, protože ty nervy a vytrvalost nemá hned tak někdo, vybojovala nejlepší žena turnaje Maruška Hermanová, která měla očividně velkou radost. Třetí místo vybojoval nedočkavý Zygmunt „Zigi“ Kokurowski, který obhájil třetí místo z kvalifikace.

Po šestém turnaji série Senior Cup Tour ValMez zůstává v čele Petr Bittala (138 bodů), na druhé místo poskočila Janča Irglová (121 b.) a odsunula tak na třetí místo Rosťu Kalu (120 bodů). Kompletní pořadí po 6. turnaji si můžete stáhnout ZDE. Jen doplníme, že do celkového hodnocení hráči počítá pouze jeho 6 nejlépe bodovaných turnajů.

Úplným závěrem všem hráčům díky za včasnost, skvělý a zábavný turnaj a budeme se těšit opět za měsíc v našem Vašem Xbowlingu ValMez u dalšího dílu této série. Přesné datum je 10. října 2020 a OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš XBowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb