Václav Kváča dal Lukáši Jelínkovi nejlepší dárek ke dvacetinám

Pátý měsíc letošního roku turnajových snažení ukončila v úterý 23. května na herně Xbowlingu Prosek Duo odehraná Prosecká Popo DUOjka. Zahrát si přišlo 19 různě složených dvojic a všichni měli v kvalifikaci 6 her netradičním způsobem, jímž se hraje zde celý turnaj, když spoluhráči se mění pravidelně vždy po každém framu.

Do semifinále poté postupuje šestnáctka úspěšnějších, znamenalo to, že již zde pro tři páry pouť turnajem skončila a těmi, kteří postupu byli nejblíže a získali alespoň cenu útěchy, byla Lenka BlažkováMartinem Boháčem. Posledními postupujícími byli naopak Ondřej Kvasnička se zde turnajově debutujícím Václavem Stříbrským, když jako poslední díky čtyřem kuželkám překonali i hranici součtu tisíce bodů. Usmálo se na ně štěstí hned dvakráte, protože ve speciální bonusové losované ceně podle pořadí po kvalifikaci byli právě oni výherci poukazu v hodnotě tisíce korun na zboží k partneru turnaje, ProShopu Jana Macka.

Po mazací pauze nastoupila do semifinále nejprve lepší osmička kvalifikačního pořadí, kde dvojice jsou podle umístění sestupně nasazované na dráhy, aby si odehrály další čtyři hry na jedné, a to od nuly na součet. Poté následovaly páry skončivší na místě devátém až šestnáctém a dle pořadí nejlepších osm čili rovná polovina proplula do závěrečného finále. Posledními, komu se to podařilo, byli se součtem 757 bodů Ondřej TrojekMatějem Červeným, oproti tomu 725 bodů již nestačilo Marku Navrátilovi a Michalu Benešovi a shodně ani Josefu HladíkoviPetrem Sklenářem, když právě oni se stali alespoň oceněnými prvními nepostupujícími.

Finále se hrálo znovu od nuly na součet čtyřech her a zde si již hráči podle předešlého pořadí semifinálového volili dráhy sami. Výkony i kvalita přes únavu opět gradovala a ačkoli poslední hra se pánům již tolik nevydařila, celkový finálový součet byl jediným s průměrem přes hranici 200 bodů, a tak dvojice Václav KváčaLukášem Jelínkem po zásluze s celkovým 841 bodem vítězí. Konečně se jim tak podařilo potvrdit autorství Nejvyššího výkonu turnaje, když ani dnes tomu výkonem 278 bodů kvalifikačních nebylo jinak, i umístěním nejen na bedně, ale přímo na pozici nejvyšší. Lukáš se tak po souhře s Václavem nejlepším možným způsobem odměnil ke svým právě tento den slaveným kulatým narozeninám.

Další, kdo oslavil, byť svátek, byl druhým místem nedávný vítěz Prosecké Popo Devítky, v souhře s Jaromírem Makovcem Vladimír Baborovský a bronzový stupínek nakonec vyválčili Ondřej TrojekMatějem Červeným. Oceněná byla celá finálová osmička, kde na místě šestém zaujali nebojácností i předvedenou hrou jedni z nováčků turnaje Jaroslav KrupinskýJakubem Grznárem.

Další, již šestý turnaj celoroční série je v plánu v úterý 13. června a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Tento turnaj se jako poslední připojuje k podpoře charitativní akce CHARITA PRO EVULKU, když z veškerých turnajů měsíce května pořádaných na herně Bowlingu Vojkov, Xbowlingu Strašnice a Xbowlingu Prosek Duo bylo ze startu každého hráče přispíváno 50,- Kč na tuto dobrou věc.

Proto každý, kdo se jakéhokoli turnaje zúčastní, nejen, že si může vyhrát nějakou ze zajímavých cen, bavit se bowlingem, ale přispět hlavně chvályhodných způsobem.

Prozatím odehranou Proseckou ProShop Desítkou, Strašnickou Popo Devítkou, Vojkovskou Desítkou, Strašnickými ProShop Dvojicemi, Proseckou Popo Devítkou, Vojkovskou Devítkou, ProShop Senior Cupem i tímto turnajem jsme nasbírali částku 12 150,- Kč, za což všem účastnivším se ještě jednou děkujeme.