Václav Rác vítězí na květnovém Stormu

Šestým turnajem, za účasti 71 hráčů pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022, ve které se hraje v celoročním pořadí o prize money 40 000 Kč na prvních 5 místech. Dále se bojuje dle žebříčku na 6 až 12. místě o 10 bowlingových koulí a o tři bowlingové koule speciálně soutěží junioři umístění za TOP 12.

KVALIFIKACE: po šesti kvalifikačních hrách stanuli v čele kvalifikace reprezentanti centra z Hluboké, Tomáš Vacek s 1340 body (ø 219,33) a Aleš Procházka s 1290 body (ø 211,00), třetí se umístil Václav Rác s 1277 body (ø 212,83). Postup a nasazení až do „step 2“ si vybojovali ještě Lukáš Homola, Oto Kunc a Jana Marešová. Do „step 1“ postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí 1126 bodů z šesti her.

Než se zaregistrovali hráči a rozehrál 1. step, přišla omluvenka od Daniela Mičky, Josefa Vlčka a Luboše Slezáka, kteří se vzdali další účasti a postupovalo se nakonec až z 33. místa. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze.

STEP 1: zde bylo postupujících 20 hráčů rozděleno do pěti skupin (A,B,C,D,E,F), klasicky po čtyřech hráčích a z každé čtyřky postupovali po dvou hrách dva nejlepší. Tradičně lídři ze skupin postupovali na 400 bodů ze dvou her, nyní stačilo i méně, přesto na štítě zůstali někteří favorité (nasazení a výsledky step1 naleznete v příloze).

STEP 2: k dvanáctce postupujících ze step 1 se přidalo šest nejlepších z kvalifikace a vznikly nové tříčlenné skupiny. Z každé skupiny měl zaručen postup minimálně nejlepší hráč, do finálového step 3, postupovali ale i další tři hráči s nejvyšším součtem ze dvou her. Zde se žádné překvapení nekonalo a nikdo z šestice nasazených nezaváhal (podrobné výsledky step 2 naleznete v přílohách).

STEP 3 - finálový: přestože finálový step hraje jen devět hráčů, obsazení všech vedlejších hráčských kategorií bylo komplet, některé dokonce dvojitě. Po prvé finálové hře to vypadalo, jako že nikdo nechce vyhrát. Nikdo nezahrál přes 200 a až ve druhé hře nějaké dvoustovky padly, kdo měl v součtu přes 400, byl na bedně. Zvítězil Václav Rác, druhé místo vybojovala Jitka Nosková, Tomáš Vacek se umístil třetí.

- Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- nejlepší senioři, Jana Marešová (4. místo) + Oto Kunc (8. místo)

- nejlepší junior do 15 let, David Mojka (7. místo)

- nejlepší hráč kat. P165 Lenka Málková (9. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ: do rozehrané turnajové série naskočilo dalších šest nováčků a v seznamu je již 130 hráčských jmen.

- Neúčastí v květnovém turnaji přišel o vedoucí pozici Lukáš Jelínek (475b), vystřídal jej Tomáš Vacek, který vede s 519 body. Na třetí pozici vystoupal z pátého místa Václav Rác (447b). V pětici bojujících o prize money je na čtvrtém místě Ingrid Liebichová (434b) a na pátém Pavel Čermák (430b).

-V TOP 12 od šestého do dvanáctého místa, kde se bojuje, o bowlingové koule jsou: Oto Kunc, Jiří Klečka, Jan Kolář, Petr Horáček, Matěj Vacík, Lukáš Homola a Jan Suchánek.

- Junioři za TOP 12, kde se bojuje také o tři bowlingové koule je následující: Julie Rácová (15. místo), Daniel Muránsky (26. místo), Filip Jiránek (38. místo).