Václav Rác vítězí v únorovém 900Global series

Ve dnech 3. až 5. února proběhl v pražském centru Best Bowling Zličín čtvrtý turnaj 900Global series. Hrálo se na krátkém mazacím modelu Boardwalk a hráčský zájem atakoval hranici 100 účastníků. Nepřehlédnutelná byla zvýšená účast juniorů, kteří se v hojném počtu probojovali až do finále.

KVALIFIKACE se účastnilo celkem 95 hráčů a v čele průběžného pořadí kvalifikace se vystřídalo postupně 5 lídrů. Nejvíce bodů po šesti odehraných hrách měl na svém kontě Jiří Hindrák -1364 bodů. O pět bodů méně měl na svém kontě Lukáš Jelínek, třetí Jan Kolář st. vybojoval 1320 b. Společně s touto trojicí si přímý postup až do finále vybojovalo dalších 9 hráčů (Rác, Lorenc, Pitaš, Mojka, Beštová, Stulíková, Horáček, Homola, Liebich). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1229 bodů.

Poprvé v letošní sérii se připravovaly dráhy starší mazačkou Kustodian a paradoxně padala vyšší čísla, než jindy. Postupová hranice do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa se tak nečekaně vyšplhala až na 1153 bodů.

SEMIFINÁLE v němž se bojovalo o 12 postupových míst, byla již na běžných hodnotách. Pro postup bylo zapotřebí 768 bodů.

FINÁLE začal nejlépe Václav Rác a hrou 255 si řekl o pozornost, poté zahrál 234, 231 a nebylo co řešit. Zvítězil s finálovým součtem 720 bodů a připisuje si na své konto letošní prvé vítězství a finanční odměnu 4000 Kč. Tři body ve finálovém součtu činily rozdíl tisíc korun v „prize money“ na druhém a třetím místě. Za 663 finálových bodů si odváží druhé místo a „prize money“ 2500 Kč Kateřina Beštová, třetí se umístil Tomáš Liebich. Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- Nejlepší senior, Jan Kolář (4. místo)

- Nejlepší junior, David Mojka (9. místo)

- Nejlepší hráč kategorie P165, Filip Jiránek (18. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se bojuje a hraje o 15 bowlingových koulí, se po třetím turnaji trochu obměnil.

TOP 10 v 900Global series: nově je v čele Lukáš Homola s 324 body, Petr Horáček s 323 body je druhý, Matěj Vacík s 323 body zůstává na třetím místě. V desítce nejlepších ještě jsou Josef Colon, Tomáš Liebich, Václav Rác, Tomáš Vacek, Stanislav Nejezchleba, Eliška Brychová a Lukáš Jelínek.

Senioři za TOP 10: samostatně o další 4 bowlingové koule bojují senioři umístění za TOP 10. Ti jsou nyní seřazeni v tomto pořadí: Oto Kunc, Alena Sovová, Jiří Hindrák, Miloslava Suchánková.

- Kompletní žebříček, v němž se objevuje 138 hráčských jmen, naleznete v přílohách.

PS: Příští turnaj 900Global se hraje v termínu 3. až 5. března, obsazovačka >> zde. Ještě v únoru se ve dnech 17. až 19. 2. hraje na centru Best Bowling druhý „áčkový“ turnaj, STORM Prague Cup, obsazovačka >> zde.