Valaši neobhájili vítězství v Tišnovském půlmaratonu

Xbowling Team Tišnov

V pátek 24. února pořádal Xbowling Tišnov již druhý Tišnovský Půlmaraton. Turnaj, ve kterém mají hráči možnost vyzkoušet svoji bowlingovou vytrvalost, dobře se pobavit a v neposlední řadě i něco málo vypít. Většina hráčů mohla pojmout turnaj jako malou přípravu na začínající sezónu ABL, která v Tišnově minulý týden odstartovala, a my, jakožto organizátoři, jsme to pojali jako malou oslavu toho, že se opět rozjel sezonní maraton sportovních soutěží.

Náš půlmaraton se hraje celých 12 hodin. V pátek večer, přesně v 21:00 bylo všech 9 přihlášených týmů připraveno porvat se o vítězství v turnaji. Toto odhodlání vydrželo všem hráčům do té doby, než se začaly projevovat první známky únavy. Pak se toto odhodlání zvítězit měnilo u některých hráčů v odhodlání přežít do konce turnaje, tedy do 9:00 sobotního rána. K tomuto odhodlání mělo hráčům pomoci občerstvení, které bylo k dispozici po celou dobu turnaje. Všichni hráči měli jako první možnost okusit nové pivo, které jsme tímto turnajem uvedli na výčep. Tímto tedy všem oznamujeme, že od pátečního večera je u nás na čepu vedle stálice 11° od Svijan i pivo z Tišnovského pivovaru – Tišnovské pivo – v jeho různých variantách. Nechť Vám chutná…

Ale zpět k turnaji. Jak již bylo řečeno, turnaje se zúčastnilo 9 týmů. Z každého týmu hráli vždy dva hráči, kteří proti sobě (spolu jako jeden tým) nastoupili na pár drah. Odehráli 4 hry na páru a po odehrání se posunuli o pár drah doprava. Po 8 hrách následovalo přemazání drah a v tomto tempu se pokračovalo až do 9 hodin ráno. Celkově se v tomto tempu podařilo hráčům shodit 63267! kuželek a dohromady padlo 1297 striků! Na celkově odehraných 21 her každého týmu jsou to krásná čísla!

V průběhu večera jsme měli pro hráče připraveno několik individuálních cen. Tu prvního si ještě před začátkem turnaje odnesl Peťa Roubalík, jakožto hráč, kterého to nejvíc oje*alo. V průběhu večera se potvrdilo, že kuželky některým jeho hodům nejsou úplně nakloněny, a tak tuto cenu dostal právem.

Další cenu si odnesla například Andrea Kudělková za dohozené parůžky, Robert Valíček za „splitaře“ turnaje, kdy se mu v jedné hře podařilo uhrát 6 splitů, anebo Lukáš Chytil, který se stále může honosit titulem nejrychlejšího píče turnaje (rozuměj člověka, který vypije nejrychleji pivo na čas). V našem bowlingovém kvízu, kterým jsme vyplnili poslední mazací pauzu, si dobře vedli všichni účastníci kvízu, nejlépe z nich však ve vědomostech excelovali Honza KolaříkVíťa HasníkLuboš Navrátil a Erik Baránek.

Na konci turnaje jsme vyhlásili nejnižší nához turnaje. K podivení všech se žádný nához nedostal pod 100 kuželek! Na tak dlouhý a náročný turnaj je to výborný výsledek. Nejnižší nához měl hodnotu 100 a zahrál jej Bob Vančík (Přespolní). Nejvíce striků v turnaji zahrál Lukáš Chytil (Xbowling Team Tišnov), který zahrál 95 striků v turnaji. Ocenili jsme i hráče, kteří měli odehraných nejvíce her. V tomto případě to byl celý tým Rolling Balls, který jako jediný tým hrál ve složení dvou hráčů, kteří si zaslouží uznání za to, že odehráli celých 21 her. Byli to Milan Rössler a Robert Valíček. Nejlepší ženou turnaje se stala Andrea Kudělková (Přespolní), která se z 26 hráčů umístila na 20. místě s průměrem 156,27. Nejlepším hráčem turnaje, a zároveň nejlepším hráčem měsíce Únor se stal Michal Richter (Xbowling Team Tišnov), který si tak odnesl skleněnou kuželku.

A jak se dařilo týmům celkově? V prvé řadě se musíme omluvit týmu Přespolní a TŘI TETY. Na základě špatně vyhodnocených výsledků jsme mylně vyhlásili pořadí posledních dvou týmů. Děkujeme týmu TŘI TETY za podání protestu. Zároveň vyhovíme týmu s požadavkem opakování ceremoniálu, který provedeme na srpnovém turnaji. Jako omluvné předáme oběma týmům drobnou kompenzaci ze strany pořadatelů. Připlují nějaké plachetnice z Božkova…

Ale teď už k celkovému pořadí. Na 9. místě se umístil tým Přespolní (6482), na 8. místě se umístil tým TŘI TETY (6597), na 7. místě se umístil tým Šavlozubé kuželky (6626). Na 6. místě skončil tým Fanda a jeho banda (6743). Na 5. místě Dufek Team (6875), na nepopulární 4. bramborové pozici se umístil tým Rolling Balls (7040).

3. místo obsadil tým Nevypočitatelní (7063). Na 2. místě se umístil obhájce vítězství z minulého turnaje tým Valaši (7867) a na 1. místě se umístil a štítek na našem krásném putovním poháru pro Tišnovský půlmaraton si vysloužil Xbowling Team Tišnov (7974). Kompletní statistiky turnaje, jak kdo hrál, to si můžete prostudovat, když kliknite ZDE a stáhnete si výsledkovku.

Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme!

Únorový Tišnovský půlmaraton je za námi. Již teď ale už víme termín konání dalšího půlmaratonu, který se bude odehrávat v noci z 25. na 26. srpnaObsazovačka je již aktivníb. Těšit se můžete opět na skvělou zábavu, dobré pivo a grilování na terase. Budeme se na Vás těšit!