VÁNOČNÍ bowlingový turnaj

1. - 3. místo - Vánoční turnaj

Raketa bowlingOpavě přivítala u příležitosti konání tradičního Vánočního bowlingového turnaje celkem 42 bowlerů a z toho 4 ženy. Hrál se turnaj jednotlivců, kde i 9 shozených kuželek znamenalo strike. Konkurence byla velmi kvalitní a celkem byla v turnaji 6 x pokořena hranice 300 bodů, což asi nemá na turnaji v Raketě obdoby.

Především úvodní kvalifikace měla skvělou úroveň, když ani průměr 225 bodů nestačil na postup do finálové dvanáctky. V turnaji dominovali především opavští bowleři. Nejlépe se dařilo mladičkému Matějovi Vojkovskému, který kvalifikaci vyhrál, před stále se zlepšujícím Patrikem Hřivnou a bowlingovou stálicí Janem Filušem.  Matěj Vojkovský hodil ve třech kvalifikačních hrách 300 bodů, a když dalších 300 přidal v úvodu finále, vytvořil si dostatečný náskok před svými pronásledovateli. Nejvíce na něj v závěru dotíral Jan Hoschna, který obsadil stříbrnou pozici o pouhých 7 kuželek. Bronzovou medaili pak převzal Patrik Hřivna. Nejlepší ženou turnaje se stala Katka Hejdučková st., která obsadila celkově 4. pozici. Další místa obsadil Radovan Uher (5.), Katka Hejdučková ml. (6.), Jan Filuš (7.), Miroslav Kluz (8.), Aleš Romfeld (9.), Jiří Ryška (10.), Ralf Gaber (11.) a Michal Schober (12.). Pře branami finále skončila řada favoritů jako Roman Jenšovský (14.), Martin Orálek (15.) a polský hráč Andrzej Bednarz (16.), kterého to stálo ztrátu vedoucí pozice v turnajové sérii Raketa cup 2019, ve které dlouho vedl.

Tato série devíti turnajů byla zakončena právě tímto turnajem a celkovým vítězem pro rok 2019 se tak stal historicky poprvé Matěj Vojkovský, který zvítězil celkem ve třech turnajích, před polskými pronásledovateli Andrzejem Bednarzem (2.) a Miroslavem Kluzem (3.). Další místa obsadil Jan Filuš (4.), obě Katky Hejdučkové st. a ml. (5. + 6.), přičemž starší Katka se stala nejlepší ženou této turnajové série, když tento úspěch už potřetí zopakovala. Všichni tito hráči obdrželi prémii v hodnotě pětinásobku svých dosažených bodů vyjádřený v korunách. Aleš Romfeld skončil 7., Roman Jenšovský 8., Anna Filušová 9. a David Tomanec 10. Série Raketa cup 2019 se minimálně jednou zúčastnilo 84 bowlerů a bowlerek.

Slavnostní vyhlášení bylo příjemnou tečkou za letošními turnaji v pěkné předvánoční atmosféře. Nová série 2020 začíná už Novoročním turnajem 5. ledna 2020 a všichni zájemci se mohou už dnes přihlásit u bowlera nebo na obsazovačce ZDE. Účast je otevřena pro každého, jen se nebát a zkusit to.