Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ve finále Senior Cupu úřadoval Radek Capil

1. - 3. místo

Krásné a slunečné sobotní dopoledne 9. října 2021 sice lákalo k podzimnímu výšlapu, přesto se nakonec naplnilo naše centrum Xbowling ValMez 18 hráči, aby svedli souboj v oblíbeném turnaji Senior Cup Tour ValMez. Byli jsme moc rádi, že mezi nás přišel i Víťa Hasník, který v posledním týdnu zažil tolik bolesti. Xbowlingová rodina je i Tvá rodina a stojí při Tobě, Víťo. Tvoje dcera a naše kamarádka Martinka zůstane navždy v našich srdcích…

Bohužel. I tohle přináší život. Musíme se však dívat kupředu, nic jiného nám totiž ani nezbývá. A na bolest je, dle našeho názoru, nejlepší práce a aktivní odpočinek ve společnosti přátel, kde se cítíme dobře. Což určitě náš Váš seniorek splňuje. Tak si pojďme projít říjnový turnaj.

V tomto turnaji jsme přivítali hned čtyři nové seniorské tváře. Honzu a Aničku Filušovi, Dášu Capilovou a Renču Vančíkovou a věříme, že se jim náš turnaj líbil. V kvalifikaci samotné zaskočila všechny účastníky, především mužskou část, velmi dobře hrající Maruška Hermanová a součet pěti počítaných her se jí zastavil na krásném čísle 1001 bodů. Skvěle zahrál také Víťa Hasník (997 b.), který měl pro změnu nejlepší hráčský průměr z šesti her, 193,5 bodu. Dobře zahrála také celá TOP kvalifikační šestka, která se dostala nad hranici 900 bodů a seřadila se následovně. Třetí byl Luba Matera (984 b.), čtvrtý Tonda Ulička (952 b.), pátá Anička Filušová (928 b.) a šestý Bob Vančík (922 b.). Jako obvykle byl velký boj o poslední postupové místo. Dvanáctou pozici nakonec urvala Renča Vančíková (853 b.), která po dlouhé zdravotní pouze zase vzala kouličku do ruky a odsunula na první nepostupové, čili třinácté, místo Rosťu Sousedíka (844 b.).

Dvě finálové hry, ke kterým se přičetl hráčský průměr z šesti kvalifikačních her, rozehráli skvěle Jiřinka Zapletalová (228) a Luba Matera (210) a vytvořili si před zbylými finalisty důležitý, více jak 30 bodový náskok. Do celkových výsledků však v druhé hře zasáhl jiný hráč a to Radek Capil. Zahrál skvělých 268 bodů a ze sedmé pozice po první hře proletěl jako raketa kolem všech hráčů a zastavil se až na součtu 629,2 bodu, což znamenalo vítězství v turnaji. První místo bylo dané, ale o další dvě umístění na bedně se stále hrálo. Velkou bojovností nakonec druhé místo vyválčil Luba Matera (celkem 596,2 b.) a ještě větší boj se svedl o třetí místo. Honza Jelínek (202 – celkem 575,2) finišoval, jak mohl, ale nakonec na něj zbylo pouze čtvrté místo, protože to třetí, zuby nehty, udržela Jiřinka Zapletalová (celkem 579,7 b.), která se tak stala současně i nejlepší ženou turnaje. Bohužel finále již nevyšlo, tak jako kvalifikace, Víťovi Hasníkovi (celkem 550,5 b.) a obsadil konečné páté místo. TOP šestku turnaje nám pak doplnil Tonda Ulička (celkem 535,2 b.).

Celkové pořadí nejlepší trojice se nám po 5. turnaji nezměnilo a i nadále vede tabulku Peťa Bittala (122 bodů), druhý je Ondra Surán (106 bodů) a třetí místo si drží Richard Malenda (105 bodů). Nejlepší mezi ženami je Jiřinka Zapletalová (65 bodů) na celkovém jedenáctém místě. Kompletní pořadí žebříčku 2021 je k dispozici ZDE.

Z říjnového turnaje Senior Cup Tour ValMez je to přátelé vše. K šestému turnaji se sejdeme v sobotu 13. listopadu 2021, začátek turnaje opět v 10:30 hodin. Předehrávku si případní zájemci mohou přijít zahrát ve čtvrtek 11.11.2021 v 18:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, tak se můžete začít přihlašovat. Díky moc všem za krásnou bowlingovou sobotu a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Obsazovačka – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb