Velikonoční devítku v opavské Raketě ovládl Matěj Vojkovský

Na velikonoční neděli byl v Raketě Bowling uspořádán 3. turnaj série Raketa cup 2023. Ačkoli se hrál devítkový turnaj, nepostrádaly výsledky zúčastněných bowlerů na velmi dobré kvalitě. Na postup do finálové dvanáctky bylo nutné naházet průměr 225 bodů ze 4 kvalifikačních her. Tu vyhrál Matěj Vojkovský před Janem Filušem mladším a Radovanem Uhrem.

Ve třech finálových hrách hodil Matěj Vojkovský vždy 300 bodů a rozhodl s naprostou převahou o svém vítězství. Ostatní soupeře odkázal pouze o boj o další pořadí, když z celkových osmi her zaznamenal neuvěřitelný průměr 279,88 bodů. Druhou příčku se ztrátou 135 bodů obsadila Kateřina Hejdučková mladší, která získala také cenu pro nejlepší ženu.  Bronz si odnesl Ondřej Kurka, kterým zaostal za stříbrem o pouhé 2 kuželky. Místo čtvrté obsadil Andrzej Bednarz před Radovanem Uhrem (5.), který získal prémii za nejvyšší nához turnaje 300 bodů, když jej hodil jako první hráč už v kvalifikaci. Další místa obsadili, Jan Filuš ml. (6.), Daniel Benna (7.), Jan Hoschna (8.), Jan Filuš st. (9.), Roman Jenšovský (10.), Anna Filušová (11.) a Jana Šimečková (12.). Maximální hranice 300 bodů byla v turnaji celkem docílena 7 krát. V průběžném pořadí série Raketa cup 2023 zatím vede R.Uher před K.Hejdučkovou ml. a O.Kurkou.

Další turnaj jednotlivců se uskuteční v neděli 14. května, tentokrát jako turnaj klasický, pod názvem OK Legal cup 2023. Zájemci se mohou přihlásit už dnes u bowlera Rakety bowling na tel. 553 710 090 nebo na internetové obsazovačce ZDE.