Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Velký finálový boj o červnovou Valašskou Skleněnku

V neděli 27.6.2021 uspořádal Xbowling ValMez druhou Valašskou devítku s měšcem v letošním roce. Bohužel účast byla tentokrát nejnižší za poslední roky, ale věříme, že byla způsobena vedry, panujícími na konci června a také ještě ne zcela uklidněnou covidovou pandemií. Přesto se 16 zúčastněných hráčů porvalo o postup do finálové dvanáctky a předvedli velmi pěkné výsledky.

A naše Propozice zní, že pokud je účast nižší, jak 18 hráčů, tak se v kvalifikaci odehraje 6 her a nejlepších 12 hráčů postupuje do finále. V něm odehrají 2 hry, ke kterým se jim přičte průměr z kvalifikace. Tolik na úvod turnaje a může se vrhnout na rekapitulaci.

Kvalifikaci zvládl nejlépe a zcela bezpečně květnový vítěz Ondra Surán (1439 b.), výborně zahrál také druhý Víťa Hasník (1390 b.) a velmi příjemným překvapením bylo moc pěkné třetí místo Žandy Pořízkové (1375 b.). Nad třináct set bodů se vyšplhal také premiant naší Devítky Mára Škrabal (1369 b.), když svůj výkon vyšperkoval nejvyšším náhozem turnaje, TŘÍSTOVKOU. Ta nakonec zůstala osamocena, protože ve finále se již žádnému hráči 12 strike v řadě zahrát nepodařilo. Dalším jistým postupujícím byl Jirka Křížan (1361 b.) a nejlepší kvalifikační šestku doplnil Radek Tichý (1294 b.). Prvním nepostupujícím byl překvapivě Luba Matera (1155 b.). Prostě každý den to nejde tak, jak bychom si přáli.

Velmi příjemně nás překvapili svou návštěvou Radek a Dáša Capilovi, kteří dorazili se svatební výslužkou ze svatby jejich syna Marka. A my všichni moc děkujeme a samozřejmě přejeme Markovi a Martině Capilovým do jejich společného života hodně štěstí, radosti a nejvíce zdravíčka. Princezničku už si stihli pořídit dříve. A aby toho nebylo málo, tak s masitou svačinkou se předvedl Ondra Surán. Žebírka a klobásy z jeho udírny byly výborné, takže také moc děkujeme. A tak, kdo tady nebyl, ten prohloupil.

Než přišlo na řadu samotné finále, tak jsme samozřejmě ještě vylosovali Měšec. V třetím pořadí bylo 160,- Kč a tato částka připadla Jirkovi Křížanovi. Z druhého pořadí měla velkou radost juniorka Sára Suránová, protože do pokladničky ji přibylo 240,- Kč. A jak je už téměř pravidlem a nikdo neví, jak je to možné, tak první pořadí a tím pádem obálka s částkou 400,- Kč putovala do rukou premianta turnaje, Máry Škrabala. Všem výhercům gratulujeme.

A může si shrnout samotné finále. Po první hře (společně s průměrem z kvalifikace) se v čele usadil Ondra Surán (481 b.) a vše nasvědčovalo, že si kráčí pro obhajobu květnového vítězství. Na druhého Jirku Křížana (443 b.) měl solidní náskok 38 bodů. Ovšem za touto dvojicí to vřelo a nebylo nic jasné. Sami se podívejte – 3. Kolja Fufalko (436 b.), 4. Mára Škrabal (434 b.), 5. Žanda Pořízková (433 b.) a na společném 6. místě byli Dan Handl a Radek Tichý (oba 432 b.). Bylo jasné, že druhá hra bude opravdu vyvrcholením celého turnaje. Jenže najednou to některým hráčům přestalo padat, kupily se chyby a vše bylo jinak. Mohutně začal finišovat Jirka Křížan, zahrál 236 a své finále uzavřel na celkových 679 bodech. Nyní se čekalo se, zda to ustojí Ondra Surán. Bohužel mu to v nejnevhodnější možné chvíli přestalo padat a 197 stačilo na celkový součet 678 bodů a pouhý 1 bodíček rozhodl o prvním a druhém místě. Celý turnaj hrál Dan Handl jakoby schovaný, ale vyrovnané finálové hry (celkem 658 b.) jej vystřelily na konečné krásné třetí místo a nechal za sebou všechny papírové kandidáty na bednu. Současně se Dan stal také nejlepším hráčem Kategorie B. V podobném duchu hrál tako Ondra Trojek (celkem 651 b.). Kvalifikací proklouzl s odřenýma ušima, aby nakonec vybojoval pěkné čtvrté místo. I pátý Peťa Kowalczyk (638 b.) využil závětří, zabojoval a skončil na končeném pátém místě. TOP šestku nakonec doplnila Žanetka Pořízková (celkem 607 b.). Boj o bednu sice nezvládla, ale i tak zahrála vydařený turnaj a odměnou jí je titul Nejlepší ženy turnaje.   

Tímto máme zrekapitulovanou červnovou Valašskou devítku s měšcem. První prázdninová se hraje v neděli 25. července 2021 s předehrávkou ve čtvrtek 22.7.2021. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli, kterou ještě okořenili naši fotbalisté postupem do čtvrtfinále ME přes silné Nizozemce. Přejeme hezké, pohodové a klidné prázdniny a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Valašská devítka - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb