Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Veni, vidi, vici v podání Michala Cenka

Xbowlingu ValMez se v neděli 26.6.2022 odehrál již šestý turnaj celoroční série Valašské devítky s měšcem. I přes nečekaně brzy panující letní teploty, započaté dovolené či různé zdravotní peripetie hráčů se do turnaje zapojil pěkný počet 29 startujících, mezi kterými se objevili staronoví i zcela regulérně premiéroví hráči naší Valašské devítky.

Do čtvrteční předehrávky se zapojilo 8 hráčů a na výbornou si počínal především Tonda Váňa (947 b.), který svůj výkon okořenil devítkovou třístovkou. Také Radek Capil (933 b.) zahrál jako z partesu a bylo jasné, že nedělní semifinále oběma neunikne. Zřejmě jinou taktiku, než systém start-cíl, zvolil tentokrát Ondra Trojek (881 b) a usadil se na průběžném třetím místě.

V nedělní 1. rundě přišel napravit svou reputaci z předehrávky Lojza Horák (936 b.) a i díky tříkilu to klaplo na výbornou. Velmi dobře zahrál také první z nováčků, Michal Cenek (928 b.) a svou formu z MČR ABL si přivezl i domů Mira Staněk (886 b.). V tuto chvíli byli všichni tři jmenovaní v první šestce kvalifikace. I 2. runda nám přinesla zajímavé výsledky. Výkonem se zaskvěl především Lukáš Vávra (927 b.) a konečně zahrál čísla na postup i Dan Handl (847 b.).

3. rundě přišlo střídání lídra kvalifikace a postaral se o to Luba Matera (968 b.), který jako třetí hráč kvalifikace pokořil hranici 300 bodů. Bohužel to byla poslední třístovka turnaje. Moc pěkně zahrál také Lubův parťák Peťa Hasala (906 b.) a jako sedmý hráč zdolal TOP hranici 900 bodů. Na postup bylo potřeba zahrát 767 bodů, což je číslo, která zahrála Nela Capilová. Pouze 763 bodů zahrál David Klanica a tak bylo jasné, že bude prvním nepostupujícím hráčem.

Měšci bylo k losování připraveno tenkrát 1440,- Kč a prvním šťastným byl druhý nováček turnaje, Radek Stoklásek, kterému částka 288,- Kč v 3. pořadí jistě zlepšila náladu za nepostoupení z kvalifikace. V 2. pořadí byla připravena částka 432,- Kč a ta udělala radost našemu dvornímu „sponzorovi“ za startovné v turnajích, Radku Capilovi. V 1. pořadí bylo v obálce připraveno pěkných 720,- Kč a tato částka připadla Michalu Kapustovi, který je se svou ženou opravdu regulérním sponzorem Valašských dvojic. Cenu útěchy z losování si převzal Dan Handl.

semifinále si podržel kvalifikační formu Luba Matera (719 b.) a do finále šel z prvního místa. Vyšší rychlostní stupeň zařadil Ondra Trojek (708 b.), Lojza Horák (669 b.) potvrdil svůj restart, sám sebe asi překvapil Dan Handl (668 b.) a postupovou jistotu z první šestky potvrdili i Lukáš Vávra a Radek Capil (oba 664 b.). Na vydařenou kvalifikace bohužel nenavázal Peťa Hasala (574 b.) a turnaj pro něj skončil první nepostupující pozicí do finále, čili 17. místem.

V soutěži tak zbylo posledních 12 hráčů a ženy měly v tomto finále také své zastoupení, díky Lence Zvěřinové a Žanetě Pořízkové. První hru zvládl výborně Mira Staněk (278) a vybudoval si slušný náskok na pronásledující trojici ve složení Michal Cenek (232), Láďa Šmelcer (231) a Ondra Trojek (228). V druhé hře Mira neudržel svůj náskok (153-431) a klesl na čtvrté místo. Do čela se prodral nečekaně Michal (235-487) a druhému Ondrovi (245-473) se obhajoba vítězství začala vzdalovat. V semifinále si trošku dáchl Tonda Váňa, ale finále je finále (220-438) a najednou byl na třetím místě zpět ve hře o Skleněnku. Přišla závěrečná třetí hra a v ní opravdu nečekané rozuzlení. Michal Cenek (753 b.) nechal výjimečně svou nervozitu někde v Hostýnkách, napálil 256 bodů a o vítězi červnové Valašské devítky bylo rozhodnuto. Premiéra jako řemen. Vítězství v turnaji, hráč Kategorie B a svůj cíl, hráčsky to ve ValMezu „roztřískat“, potvrdil i při přebírání cen. Vůbec jako prvnímu se mu podařilo potvrdit svá slova do písmene a odnesla to i Skleněnka. Na 1000% jsme byli poprvé rádi za Covid a ze skladu jsme vydolovali jednu „archivní“. Co na tom, že je na ní rok 2021. Skleněnka je Skleněnka a Michal si jí bude vážit stejně, jako kdyby na ní bylo napsáno červen 2022. Ondra Trojek (702 b.) se tak musel smířit s druhým místem, nicméně i to má velkou cenu, protože do celoročního hodnocení se připisoval dvojnásobný počet bodů a hlavně, Ondra už ví, jaké to je přijít nejen o vítězství, ale i o bednu v jasně rozehraném turnaji na vítězství. Tonda Váňa (672 b.) pak svým třetím místem opět jen potvrdil to, co věděl již Jan Pivec, že „Muži nestárnou“ a víc k tomu není co dodat. TOP šestku turnaje pak doplnili Láďa Šmelcer (662 b.), Luba Matera (644 b.) a Mira Staněk (628 b.). I když tentokrát ženy nevstoupily do boje o vítězství, mezi sebou si to rozdaly pěkně od podlahy a o nejlepší hráčce turnaje musel dokonce rozhodnout vyšší nához ve finále. Lenka Zvěřinová i Žanda Pořízková zahrály shodně 508 bodů a tak rozhodlo 216 bodů Lenky v závěrečné hře.

V polovině roku, po 6. turnaji, bowlingové série Valašská devítka s měšcem navýšil v čele své vedení Ondra Trojek (322 bodů), na druhé místo se probojoval Tonda Váňa (302 bodů) a aktuálně třetím hráčem série je nově Láďa Šmelcer (288 bodů). Mezi ženami si drží svou vedoucí pozici Jarka Matochová (124 bodů) a v Kategorii B máme novou vedoucí hráčku, kterou je Jitka Kejřová (126 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozici k prostudování ZDE.

Tímto máme uzavřenou červnovou Valašskou devítku s měšcem. K sedmému turnaji série se sejdeme 31. července 2022. Klasická čtvrteční předehrávka má stanovené datum 28.7.2022. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete začít přihlašovat.

Všem bez výjimky děkujeme za účast, krásnou letní bowlingovou neděli a nejlepším hráčům gratulujeme.

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

Valašská devítka - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb