Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Viry, ligy a spol. kosí Proseckou Desítku

První neděle v měsíci, tedy 5. listopadu, patřila ve večerních hodinách na herně Xbowlingu Prosek Duo předposlednímu letošnímu turnaji ze série Prosecké ProShop Desítky. Tento, letos jediný hraný s parametry nejvyšší kategorie A, tedy nepostrádající americký způsob hry a změny mazacích modelů. Tentokráte se opět hrálo na témže jako v dopoledních hodinách Extraliga ČBL Západ skupina B a sice pro většinu neznámý model BANK 2 M2 a bohužel podle toho výsledky v obou soutěžích rovněž vypadaly.

Ne každý se hrou i hlavou s těžším, a hlavně ne častým grafem srovnal, a tak jsme se dočkali bohužel sem tam i hodně nepříjemných egoistických reakcí. Zároveň i účast byla tentokráte zklamáním, když ještě několik hodin před zahájením turnajového klání praskala obsazovačka ve švech, aby pak během několika okamžiků vzalo vše za své, a tak na hernu cestu našla po dlouhých měsících nejslabší účast a sice 29 hráček a hráčů.

Všichni si v kvalifikaci na předem zvolených párech drah odehráli pětici her kvalifikačních, aby poté nejlepší třináctka tradičně postupuje do následného finále. Nakonec měl štěstí i hráč čtrnáctý, tedy hráčka, a to Dagmar Prokopová se součtem 875 bodů, a to díky tomu, že postupující Bohumil Brázda se ze zdravotních důvodů rozhodl v soutěži nadále nepokračovat. Další osmička hráčů v pořadí kvalifikace si po mazací pauze vyzkoušela úskalí hry „poslední naděje“, tedy Desperáta, kde jsou podle umístění postupující na dráhy nasazeni a hrají jednu jedinou hru americkým způsobem, ovšem bez tréninku a pomocných handicapů a pouze trio nejlepších si zajistí postup do finálového završení rovněž. Těmi opravdu šťastnými byli se 187 body Lukáš Gurgul a shodně díky 165 bodům Jakub Novák i nováček Miloš Parkan. Naopak jediná kuželka chyběla Štěpánu Blaškovi, který se tak stal prvním nepostupujícím do finále a oceněným cenou útěchy stejně jako Jan Štulc, kterého tentýž osud potkal před branami Desperáta.

Než proběhlo závěrečné završení večera, losoval se již očekávaný finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž již několikero turnajů nenalezl opět svého majitele, a tak pozvolna nabývá na výši. Účastí a součtem z minulých klání již o 60,- Kč překonal hranici 5000,- Kč a bude se nadále zvyšovat, neb ani tentokráte díky taženému číslu 21 tohoto výkonu nikdo nedosáhl, a tak se přesouvá na následný další turnaj, jímž bude na téže herně, tedy Xbowlingu Prosek Duo, v úterý 14. listopadu Prosecká Popo Devítka, kde se i díky předpokládané účasti bude zřejmě hrát o bezmála 5900,- Kč.

Finále se hraje na součet tří her od nuly, stejně jako kvalifikace včetně pomocných handicapů a ty i tentokráte se ukázaly výraznou vzpruhou a podporou pro hráče takto zvýhodněných. Nejlepší mix bonusových bodů a vlastního umu předvedl Vladimír Baborovský, který se součtem 595 bodů vítězí a odnáší si mnoho hodnotných cen, finanční prémii i poukázku na bowlingové vybavení do ProShopu Jana Macka. Rovněž doplňková kategorie P165 patřila témuž vítězi. Stříbrnou pozici obsadil Zdeněk Prokop před současně Nejlepší ženou turnaje Krystynou Janočkovou a hodnocenou osmičku doplňují ještě sestupně oceněný vítěz kvalifikace Josef Colon, Miloš Parkan, Martin Palas, Dušan Kovařík a Petr Pekár.

Druhou doplňkovou kategorii, tedy P150, ovládl Radek Rozporka a autorem Nejvyššího výkonu ještě z kvalifikace se stal se 236 body Štěpán Blaška. V celoročním průběžném pořadí povyskočil i díky odpočtům nejméně úspěšných účastí, při alespoň jednom startu již 76 hráček a hráčů, na vedoucí pozici s 341 body Josef Colon, druhá je Krystyna Janočková s body 312 a 305 bodů prozatím posunulo na stupínek bronzový Bohumila Brázdu. V průběhu večera byl ještě oceněn i Martin Palas, coby vítěz měsíčního věrnostního pořadí za říjen 2023 ve věrnostním žebříčku Xbowling Iron (Wo)man, kdy svou účast už aspoň na jakýkoli jeden ze započítávaných turnajů našlo 216 hráček či hráčů.

Poslední možnost získat body za účast či konto navýšit mají hráči na turnaji letos derniérovém a to znovu úvodní neděli měsíce již závěrečného měsíce roku, tedy 3. prosince, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována.

Závěrem připomínáme zejména dychtivcům aktuálních a průběžných výsledků, že i tento turnaj byl a bude výsledkově dokumentován online způsobem, a to na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/

Výsledky turnaje – ZDE

Konečné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb