Víťa Hasník a jeho neskutečná Low-Game

1. - 3. místo

Mnoho vody od začátku roku 2017 neuteklo a Xbowlingem ValMez znělo opět dunění koulí a výkřiky radosti či zmaru při prvním letošním turnaji. Svou premiéru měla Valašská Low-Game, čili hezky česky, nízká hra. Oč v tomto turnaji šlo? Velice prosté a jednoduché. Shodit každým hodem co nejméně kuželek, ale pozor, žlábky v 1. hodu znamenaly nekompromisní STRIKE, pokud jste netrefili kuželku v 2. hodu, tak to byl pro změnu SPARE.

Datum jsme zvolili hned ve středu 4.1.2017, abychom po svátcích rozhýbali naše tělíčka. Přesto, že v jednu chvíli byla plná runda, 18 hráčů, nakonec nemoci apod. nepříjemnosti způsobily, že se na startovní bloky postavilo 13 hráčů. Přesto to náladu nikomu neubralo, ba naopak, všichni byli netrpělivý a nažhavení. Nějaký úvodní proslov organizátora, to bylo házením hrachu na zeď, ale nevadí, hlavní byla ta správná bojovná nálada.

Ještě k systému turnaje. Hrálo se na jednoduchý součet šesti her, žádné HDC, nic takového. Celé turnajové pole bychom rozdělili na 3 skupinky. Víťa Hasník, pak skupinka bojující o 2. místo a ti ostatní. Hned v 1. hře zahrál Víťa Hasník svůj nejvyhorší nához, 92 bodů!!!, a dal tak alespoň čichnout Radku Capilovi (89 bodů), jak vypadá 1. místo. Jak jej nazval jeden nejmenovaný soupeř, Mimozemšťan Víťa dál pokračoval ve své strojové hře a ač byl kritický ke svému výkonu, což ne většina, ale všichni, do jednoho, nechápali, tak po šesti hrách se zastavil na neskutečném čísle – 414 bodů (průměr 69,00 bodu na hru). Aby nevyhrál, musel by hrát další 3 hry…… Gesto velkého vítěze pak předvedl, když svůj vyhraný poukaz na bowling věnoval do osudí a vylosoval jméno šťastlivce - Svaťa Pavlíček. Velká gratulace vítězovi.

Tolik k vítězi turnaje. Velký a opravdový turnajový souboj se sváděl tedy „až“ o 2. místo. Po celý turnaj se o něj přetahovali Marťa Hasníková s Radkem Capilem a v průběhu soutěže vstoupil do hry ještě Láďa Šmelcer. Závěrečná hra rozhodla o všem. Radek Capil měl dva mečboly, ale bohužel ani jeden nevyužil a tak si zasloužené 2. místo za svůj výkon odnáší Martinka Hasníková – 578 bodů (prům. 96,33). Pohár za 3. místo tak připadl Radku Capilovi – 582 bodů (prům 97,00). Láďa Šmelcer – 625 bodů (prům. 104,17) toršku zaspal úvod poslední hry a tak na něj zbylo 4. místo. TOP šestku doplnili na 5 místě. Svaťa Pavlíček – 738 bodů (prům. 123,00) a na 6. místě Láďa Mičola – 761 bodů (prům. 126,83). Přesto, že se žen zúčastnilo více než mužů – osm!!!, což je zřejmě celosvětový unikát a rekord, tak kromě Martiny žádná z nich nedokázala vstoupit do hry o přední příčky. Přesto zbylé sedmičce žen patří velký potlesk a obdiv za to, s jakou vervou se pustily do turnaje a souboje s muži.

Po turnaji proběhlo očekávané losování měšce. První vylosované jméno bylo - Alice Urbánková, které jsme přadali částku 110,- kč. Druhou vylosovanou se stala - Beáta Mojteková a také ji byla předána hotovost, tentokrát 150,- Kč. Nejvíce napětí samozřejmě bylo o posledního tažené jméno, které si odneslo částku ve výši 260,- Kč. A na lístečku bylo jméno - Svaťa Pavlíček. Štastným výhercům gratulujeme.

Tento turnaj byl takový doplňkový na spestření sezony. Přesto bychom nebyli rádi, kdyby se hrál opět až za rok. Tak jsme si řekli, že třeba na velikonoční neděli (16.4.2017) po obědě od 13:00 hod. bychom si jej mohli zopáknout, co říkáte? Za 3 hodinky je vymalováno. Obsazovačka je již aktivní.