Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Víťa Hasník zlomil své finálové prokletí z Devítky

V poslední dubnovou neděli, konkrétně 24.4.2022, se v našem centru Xbowling ValMez odehrál již čtvrtý turnaj z celoroční série Valašské devítky s měšcem. Ve čtvrtek se v předehrávce představilo 6 startujících a v neděli bylo opět skoro plno. Celkem se turnaje nakonec zúčastnilo 35 hráčů, takže opět velmi pěkná účast.

Začneme trošku jinak, z druhého konce, rekapitulací vítězů. V našem archivu článků se dočtete, že v lednu zvítězil Radek Capil, což odpovídalo jeho aktuální formě. Ovšem další tři následující vítězové oprášili hodně staré vzpomínky. Únorový vítěz Jarda Mičkal čekal na své druhé vítězství 3 roky a 4 měsíce a v březnu ukončil ještě delší čekání, 5 let a 3 měsíce, na svou třetí Skleněnku Bob Vančík. Korunu všemu nasadil dubnový vítěz Víťa Hasník, který se svého druhého vítězství v Devítce dočkal dokonce až po 5 letech a 8 měsících. Delší čekání snad ani v našem archivu v tuto chvíli nenajdeme. A kdo přijde na řadu v květnu? Opráší svou mušku nějaký „předcovidový ještěr“ nebo začne doba nových střelců?

Tak si teď společně pojďme zrekapitulovat dubnovou Valašskou devítku. Začneme jako vždy, kvalifikací. Tu nejlépe zvládl výborným výsledkem Ondra Trojek (1052 b.), když hned na rozjezd zahrál třístovku. Po delší době se opět do turnaje přihlásila Jana Irglová (994 b.) a úvodní čtyři hry ji vyšly na výbornou. Stejně, jako v březnu, zahrál kvaldu skvěle Tonda Váňa (965 b.) a také po dvouměsíční pauze se ve velmi slušné formě představil Tomáš Helešic (954 b.). Letos poprvé dorazila Žaneta Pořízková (905 b.) a povedl se jí pěkný vstup do turnaje. TOP šestku kvalifikace pak doplnil Láďa Šmelcer (893 b.), první hráč pod „devítistovkovým klubem“. Sítem kvalifikace neprošlo hodně zvučných jmen z našich turnajů a jedním z nich byl i další archivní držitel Skleněnky, Lukáš Vávra (822 b.), kterému na posledního postupujícího, Svaťu Pavlíčka, chybělo 9 bodů.

Na řadu jako vždy přišlo losování Měšce, v kterém bylo pěkných 1.480,- Kč. V 3. pořadí bylo 296,- Kč a pro obálku si s úsměvem došel Lojza Horák. Lukáši Vávrovi zlepšilo alespoň trochu náladu, po těsném vypadnutí, vylosování jeho jména v 2. pořadí, kde byla nachystána částka 444,- Kč. V 1. pořadí pak bylo připraveno 740,- Kč a z obálky s touto částku se radoval Láďa Šmelcer. Cenu Lucky loser pak obdržela Dáša Capilová.

semifinále, stejně jako v březnu, pokračoval ve výborných náhozech Ondra Trojek (778 b.) a s přehledem postoupil do finále z 1. místa. Své postavení nejlepších hráčů kvalifikace potvrdili i Tonda Váňa (755 b.) a Tomáš Helešic (736 b.). Zlepšení si zapsali Peťa Mikliš (716 b.), který se po operaci pomalinku opět zapojuje do bowlingových turnajů a také Víťa Hasník (715 b.), který se letos konečně na třetí pokus probojoval do finále. A Láďa Šmelcer (684 b.) opět uzavřel TOP šestku a opět jako první pod „sedmistovkovým klubem“. Z nejlepších hráčů kvalifikace nepostoupila Žanda Pořízková (579 b.), dokonce jako první nepostupující, když na dvanáctého Filipa Křižku ztratila 20 bodů.

Do finále se tak kvalifikovala nejlepší dvanáctka. První hra byla celkem vyrovnaná a v čele byla trojice Ondra Trojek (244), Tonda Váňa (232) a překvapivě Rosťa Sousedík (225). Ovšem rozdíly na dalších místech byly nepatrné. I po druhé hře se o vítězství prali Ondra (252) s Tondou (254), kteří lehce navýšil společný náskok.  Do hry se vrátil Tomáš Helešic (267) a svou naději drželi Víťa Hasník (242) i Rosťa Sousedík (223). V třetí hře však všem vypálil rybník Víťa Hasník (300 – celkem 764 b.). Moc dlouho čekal na tento finálový třístovkový nához a konečně se jej dočkal. A jak píšeme v úvodu, po hodně dlouhé době si z Valašské devítky odváži ceněnou vítěznou Skleněnku. Žádný z hráčů již na tento výkon nedokázal odpovědět, i když nutno říci, že zbylí dva „medailisté“ nezahráli žádnou tužku. Tonda Váňa (253 – celkem 739 b.) udržel vysokou výkonnostní laťku až do konce, ale bohužel to stačilo jen na druhé místo. No a Ondra Trojek (239 – celkem 735 b.)? Ten nakonec bral až třetí místo a o vítězství přišel opět až v poslední hře turnaje. Stejně, jako v únoru či březnu. Tato trojice ve finále opravdu čněla nad ostatními soupeři. Velmi pěkné čtvrté místo si zaslouženě vybojoval Rosťa Sousedík (659 b.), pro rovněž pěkné páté místo si došel Peťa Mikliš (645 b.) a hádejte, kdo asi skončil ŠESTÝ. Tohle číslo si totiž moc oblíbil v neděli Láďa Šmelcer (633 b.). Pohled na složení TOP šestky je však pro určitou věkovou hranici alarmující, protož hned pětice hráčů byla z kategorie SENIOR. Ve finále měly své zastoupení také 2 ženy. První z nich, Janča Irglová (615 b.), obsadila konečné osmé místo a získala titul Nejlepší žena turnaje a Jitka Kejřová (517 b.) pak uzavřela finálovou dvanáctku a odvezla si titul hráčky Kategorie B, což je pro ni jistě velkým úspěchem.

Po 4. turnaji bowlingové série Valašská devítka s měšcem se nám pořadí v hlavní kategorii nezměnilo, jen na vedoucího Boba Vančíka (178 bodů) se bodově dotáhl Ondra Trojek (178 bodů) a lehce ztrácí na třetím místě Tonda Váňa (172 bodů). Mezi ženami navýšila své vedení Jarka Matochová (87 bodů) a v Kategorii B drží své vedení Dáša Kapustová (87 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozici k prostudování ZDE.

Máme tedy za sebou dubnovou Valašskou devítku s měšcem. K pátému turnaji série se sejdeme výjimečně již předposlední neděli v měsíci, 22. května 2022. Předehrávka opět ve čtvrtek, 19.5.2022 od 18:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete začít přihlašovat. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Valašská devítka - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb