Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vítězem 8. BBO devítky Strikeland je Vašík Kordulík ml.

1. - 3. místo

V neděli 5.1. přijelo do Chomutova 35 hráčů na 8. BBO devítku Strikeland. Ani nižší účast neubrala nic na kvalitních výkonech, o čemž svědčí nejen výsledky kvalifikace, ve které 5 hráčů zahrálo na součet čtyř her přes 1000 a dva dokonce přes 1100 (Ondra Heligr 1128 a Vlasta Ševčík 1101). Dvacet nejlepších hráčů z kvalifikace postupovalo do semifinále a k nim se připojili čtyři šikovnější z Desperada - Anička Breindlová, Míra Kučaba, Dušan Mrviš a Harald Schelle. Po třech semifinálových hrách byli jasní postupující do dvanáctičlenného finále, kam se překvapivě neprobojoval lídr celoročního žebříčku Martin Křížek. Finále zahájili zostra zejména mladíci Vašík Kordulík ml. a Toník Nahodil, oba dali 300, ve druhé hře si výkonem 298 vytvořil náskok Toník, Vašík dal 265, ale rozhodující třetí hra Toníkovi nevyšla (jen 210) a Vašík si v klídku hodil 279. Vašík Kordulík ml. se tak zaslouženě se součtem 844 stal vítězem 8. turnaje, na druhém místě skončil Toník Nahodil (808) a na třetím - velké lednové překvapení  - Jirka Forman (773). Bramborovou pozici obsadil Ondra Heligr s nachlup stejným celodenním průměrem jako vítěz (271,5), ale o bednu ho připravila finálová 197. V dvanáctce nejlepších se dále umístili Anička Breindlová, Martin Bula, Míra Kučaba, Lukáš Roučka, Milan Šteffek st., Vlasta Ševčík, Abdul Kassas a Jára Vokurka. Ceny pro nejlepší ženy převzaly Anička Breindlová, Sváťa Závladská a Eliška Bulová, nejlepšími seniory byli Jirka Forman, Anička Breindlová a Míra Kučaba a juniory Vašík Kordulík ml., Martin Bula a Eliška Bulová. Během turnaje padlo 11 třístovek - Vašík Kordulík ml. (3x), Ondra Heligr (2x), Toník Nahodil, Jirka Forman, Míra Kučaba, Milan Šteffek st., Vlasta Ševčík a Sváťa Závladská. Zde je fotogalerie a BBO video.

Celoroční pořadí po 8. turnaji: Martin Křížek (694 b), Olda Pour (687 b), Toník Nahodil (668 b), Jirka Forman (648 b), Dušan Závladský (621 b), Martin Bula (607 b), Sváťa Závladská (606 b), Kája Šípek (568 b), Vláďa Horňák (553 b), Ondra Heligr (544 b), Štěpán Heligr (544 b).

BBO bodovací žebříček 2020: Všichni hráči, kteří v průběhu roku 2020 navštíví některý z BBO turnajů v Chomutově nebo v Praze, budou zařazeni do BBO bodovacího žebříčku. Do šesti výkonnostních kategorií A - F jsou hráči zařazeni dle průměru v Turnajovém (popř. Sportovním) žebříčku ČBA k 1.1.2020 a v této kategorii budou sbírat body po celý rok 2020, hráčky i hráči společně. Pokud hráč nefiguruje v žádném z žebříčků, je automaticky zařazen do nejnižší kategorie (F). Ze všech turnajů pořádaných BBO teamem v daném měsíci (převážně 6) se hráčům započítávají tři turnaje s nejvyšším bodovým ziskem. Není samozřejmě podmínkou účastnit se všech nebo např. třech turnajů, to je na každém, někomu může stačit k měsíčnímu vítězství jeden vyhraný turnaj s vyšší návštěvností. Body jsou přidělovány dle účasti na turnaji, například při účasti 50 hráčů získá vítěz turnaje 50 bodů, další v pořadí vždy o bod méně a poslední umístěný 1 bod. V případě turnaje dvojic, například při účasti 20 dvojic (40 hráčů), získá vítězná dvojice 40 bodů, další v pořadí vždy o dva body méně a poslední umístěná 2 body. Po každém proběhlém turnaji bude žebříček aktualizován a zveřejněn v přílohách u článků na bowlingových webech a na BBO facebooku. Každý měsíc budou oceněni vítězové všech šesti kategorií.

Poděkování jako vždy patří Strikelandu Chomutov a Svátě a Dušanovi Závladským za pořizování fotek.

Budeme se na vás v Chomutově těšit na 9. BBO devítce Strikeland 2.2. - obsazovačka a samozřejmě i 22.1. na BBO dvojicích a 26.1. na BBO tour.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Bodovací žebříček – ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb