Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vítězem prosincového 900Global series je Lukáš Jelínek

Ve dnech 2. – 4. 12. 2021 se v pražském centru Best Bowling Zličín uskutečnil druhý turnaj 900Global series. Hrálo se na mazacím modelu ABBEY ROAD. Netradičně se hrál turnaj pouze ve dvou hracích dnech, návštěva a obsazenost však předčila očekávání, turnaje se účastnilo 85 hráčů.

Kvalifikací s šesti hrami, prošla nejlépe bronzová trojka z MS v Dubai a seřadila se v tomto pořadí: Lukáš Jelínek (1539b), Jan Macek (1373b), Jaroslav Lorenc (1324b). Společně s touto trojicí si přímý postup až do finále vybojovalo dalších 9 hráčů (Rác, Homola, Pitaš, Brychová, Beštová, Janočková, Vacík, Vacek, Robertson). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1195 bodů. Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1104 body.

V semifinále se bojovalo o 12 postupových míst a zde na sebe upozornila Gabriela Malcová, minulý vítěz Globalu Miloš Jirsa a Tomáš Liebich. Do finále s nimi si postup vybojoali ještě Vrážel, Mazalová, Horáček, Parkan, Suchánková, Sopková, Soukup, Nejezchleba a Colon. Na postup do finále, bylo zapotřebí 753 body ze tří her a připočítávané průměrové.

Ve finále nenechal nic náhodě Lukáš Jelínek a nadále řádně přikládal pod kotel. Po výkonech 227, 245, 246 s finálovým součtem 718 vítězí před Jiřím Vráželem (688b).  Třetí místo vybojoval Petr Horáček (686b).

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- Nejlepší žena, Alena Sovová

- Nejlepší junior, Tomáš Vacek

- Nejlepší senior 65+, Stanislav Nejezchleba

- Nejlepší hráč kategorie P165, Irena Sopková

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se bojuje a hraje o 15 bowlingových koulí, je po druhém turnaji řádně „nařachaný“. O umístění v TOP 10 rozhoduje 18 bodů.

-Vede Lukáš Homola se 166 body, druhý Miloš Jirsa má 165 bodů a třetí Alena Sovová 165b. V desítce nejlepších ještě jsou Matěj Vacík, Stanislav Nejezchleba, Andrea Mazalová, Josef Colon, Petr Horáček, Tomáš Vacek a Miloslava Suchánková.

-Turnaj 900Global series, je zaměřen na seniory. Samostatně o další 4 bowlingové koule bojují senioři umístění za TOP 10. Ti jsou nyní seřazeni v tomto pořadí: Ivana Sovová, Jan Suchánek, Hana Kolářová, Miloš Parkan.

 

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky semifinále – ZDE

Výsledky finále – ZDE   

Průběžné pořadí série - ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb