Vítězem první letošní Holešovské devítky se stal Jirka Šípek

Drazí bowlingoví nadšenci v neděli 17.3.2024 se u nás, v Bowling Clubu Holešov, odehrál devítkový turnaj s názvem Holešovská devítka. Účast byla perfektní. Měli jsme „fullhouse“ tedy 24 hráčů a ještě nějaké v záloze. Jistě všichni znáte systém devítkové hry, která je v Holešově upgradovaná o věc kdy dohozený split = strike.

V základní části se odehrála 4 kola, z nichž do semifinále postoupila dvanáctka nejlepších. Zbytek pole si zahrál o umístění. Aby nedošlo k omylu, až budete shlížet výsledky, tak Dan Handl musel odejít dříve a přenechal své místo Radkovi Tichému. První fázi turnaje nejlépe zvládli Luba Matera (průměr 243,25), Jirka Janás (průměr 224,75) a Ondra Cholasta (průměr 220,5). O umístění se hrálo na jeden nához, ke kterému se ještě připočetl průměr ze základu. Semifinále už byla nová soutěž. Po odehrání dvou kol do finále neprošli Jarda Matějíček, Radek Tichý a překvapivě také výše zmiňovaní Jirka Janás a Ondra Cholasta. Jojo pánové, mazání se prostě v průběhu turnaje mění. Dobré náhozy v semifinále byly velmi důležité, protože finále se hrálo na jeden nához a k němu se připočítal součet her ze semifinále. I když celkové výkony byly na tento druh hry poměrně slabé, tak závěr už vypadal jako devítkový turnaj. Na prvním místě nakonec skončil Jirka Šípek (finálový průměr 239,33), který na minulém turnaji byl stříbrný, jako druhý se umístil vítěz základní části Luba Matera (finálový průměr 233,33) a n třetí místo dosáhl minulý vítěz turnaje jednotlivců Jirka Čermák st. (finálový průměr 216,67). Na celkový průběh se můžete podívat ZDE.

Další turnaj Holešovská dvojka tedy turnaj dvojic se odehraje opět v neděli a to 7.4. 2024. Již teď se můžete přihlašovat na obsazovačkách a my doufáme v další velkou účast.