Vítězen Ryška cup 2020 je Martin Orálek

Raketa bowling přivítala 37 hráčů, včetně pěti hráček u příležitosti konání klasického bowlingového turnaje jednotlivců, jehož štědrým patronem byl oslavenec a legenda opavského bowlingového sportu, pan Jiří Ryška

Kvalifikací prošel nejlépe Martin Orálek, před Patrikem Hřivnou a Matějem Vojkovským. O vysoké úrovni tohoto turnaje svědčí to, že na účast ve finálové dvanáctce bylo zapotřebí naházet v průměru 185 bodů. Největší favorit Martin Orálek zaznamenal také ve finále krásnou sérii 4 her (237,245,208 a 238 bodů) a jeho pronásledovatelé s ním neudrželi krok. Orálek zvítězil s náskokem 95 bodů před Radovanem Uhrem a Matějem Vojkovským, kteří docílili úplně stejný finálový nához, a o 2. a 3. místě rozhodoval až vyšší nához v jedné z finálových her, který měl lepší Uher.

Na medaili nedosáhl Lukáš Lamich (4.) ani Katka Hejdučková ml. (5.), která si ovšem odnesla cenu a pohár určený pro nejlepší ženu turnaje. Dále skončili, Patrik Hřivna (6.), George Kenton (7.), Jan Filuš (8.), Kamil Vala (9.), Jiří Ryška (10.), Ralf Gaber (11.) a Roman Vícha st. (12.). Cenu za nejvyšší nához turnaje si odnesl Jan Filuš, za výkon 287 bodů. Výkony všech účastníků byly velmi přesvědčivé a hranice 200 bodů byla tentokrát pokořena 39krát.

Orálek se osamostatnil v průběžném čele tabulky turnajové série Raketa cup 2020, když jeho pronásledovatelé Roman Jenšovský a Václav Bařina se tentokrát neprobojovali do finále. Dalším turnajem, určeným pro širokou veřejnost, bude Letní turnaj dvojic, který proběhne v Raketě bowling v neděli 28.6.2020.

Na fotce je zleva:  Vojkovský (3.), Ryška (10.), Orálek (1.) a Uher (2.)