Vítězkou Senior Cup Tour VM 2018 se stává Jana Irglová

1. - 3. místo 2018

Sobota s datem 8. prosince 2018 patřila v Xbowllingu ValMez opět našim seniorům, a když jedno volné místečko doplnil náš Peťa Roubalík, hrálo se opět v plném počtu 21 hráčů. Vysokou účastí se tento turnaj pyšnil skoro celý letošní rok, za což jménem Xbowlingu našim seniorům moc děkujeme. Pevně věříme, že v podobnému duchu bude probíhat i 4. ročník této bowlingové série Senior Cup Tour ValMez 2019.

Co se týče kvalifikace, ta kupodivu probíhala velmi klidně. Výjimkou byly pouze taktické psychologické narážky na soupeře ze strany některých, což přidalo trochu na peprnosti vzájemných mini soubojů. Kvalifikaci ovládl z předehrávky suverénně krásným výkonem Víťa Hasník (1089 b.), který se bohužel nemohl dostavit na finále, druhý skončil Peťa Bittala (1050 b.) a třetí byla nejlepší z žen, Janča Irglová (1022 b.). Čtvrtá Maruška Hermanová (1009 b.) v předehrávce zahrála nejvyšší nához turnaje, krásných 255 bodů, pátý byl Peťa Roubalík(1001 b.) a šestý senior, který měl dneska očividně promyšlený plán, byl Radek Šobora (993 b.). To byla tedy TOP šestka kvalifikace.

No a finále? Zase všechno jinak. Dvanáctku finalistů z důvodu odstoupení z turnaje Víti a Peti doplnili lucky loser Luba Matera a Mirka Miklišová a mohlo se jít na tři rozhodující hry. Svůj plán hned na začátku oznámil Rosťa Sousedík (577 b.), který ho splnil do puntíku a to nejen že se dostane na bednu, ale taky že se na bednu dostane celkově. A jak řekl, tak učinil a po solidní první a poslední hře si urval třetí místo nejen prosincové, ale i celkové. Druhé místo vybojovala letos již popáté Janča Irglová (580 b.), a i když nevyhrála ani jeden dílčí turnaj, tak díky konstantním skvělým výsledkům ukořistila přece jen nakonec vytoužené první místo a to v celoročním žebříčku Senior Cup Tour ValMez 2018. Takže velká gratulace Jani! No a kdo vyhrál? Již dříve jsme zmínili promyšlený plán  jednoho z hráčů a ze zadních pozic zaútočil, hlavně krásnou poslední finálovou hrou, náš vítěz MASTERS, Radek Šobora (600 b.). Takže také velká gratulace. Ještě je nutné doplnit hráče, kteří se probojovali do TOP šestky MASTERS. Na čtvrtém místě skončil Peťa Bittala (570 b.), pátý byl Láďa Horák (568 b.) a šesté místo bral Marek Irgl (556 b.).

A jak dopadl letošní senior kompletně? První místo, které jsme již zmínili, získala Janča Irglová (256 b.), na druhém místě skončil obhájce loňské série Peťa Mikliš (240 b.) a třetí místo si pohlídal Rosťa Sousedík (211 b.). Tak nějak je jasné, že si Jana k celkovému vítězství ještě na cestu přibalila i titul nejlepší ženy. Kompletní pořadí série si můžete prohlédnout ZDE.

Již na začátku jsme zmínili skvělou účast hráčů v této bowlingové sérii po celý rok, za což ještě jednou děkujeme a současně si Vás tímto dovolíme pozvat i na v pořadí již 4. ročník Senior Cup Tour ValMez 2019. Ten snad bude svou účastí stejně skvělý, jako ten letošní. Již padly nějaké výzvy ze stran hráčů navzájem, takže se moc těšíme a startujeme v sobotu 12. ledna 2019. Všem přejeme krásné a pohodové vánoční svátky a do roku 2019 hlavně zdraví a štěstí.