Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vítězná premiéra ZA ŘEKOU v XII. Valašském půlmaratonu

Poslední letní sobota, 17. září 2022, patřila v Xbowlingu ValMez již XII. ročníku Valašského půlmaratonu. A podobně jako v únoru jsme byli svědky dalšího nového zápisy do historie tohoto turnaje. V únoru zaskočili všechny týmy Trosečníci, tentokrát to bylo ještě více vyšperkované, když při své turnajové premiéře zvítězil tým Za řekou.

Z původních devíti týmů I. ročníku zbyly k tomu XII. již pouze čtyři. Abecedně 3TÝM, Cleaners Holešov, NO NAME a Tweeners. A dva dny před samotným startem ubyl bohužel další. Družstvu NO NAME se nepodařilo složit soupisku s žádným aktivním členem a tak bylo na náhradnících týmu, kterým byli Karel a Jana Orságovi, aby si doplnil třetího člena, jimž se stal nakonec třinecký Honza Ježek. A tudíž bylo na místě, aby přišla i změna v názvu týmu a logickým vyústěním bylo zapsání týmu Za řekou. Tolik na úvod pro ty, které možná zaskočily průběžné výsledky, proč nehraje NO NAME, ale je tam družstvo Za řekou.

A můžeme jít na rekapitulaci, kterou jako vždy rozdělíme na tři části, před obědem, po obědě a po večeři, tedy vždy po 8 hrách. Úvodní hra vyšlá nejlépe Baťovcům, ale bohužel to byla jejich labutí píseň. Po druhé hry šel do vedení tým Za řekou a čekalo se, že vedení se bude přelévat hra po hře, protože nějaká divoká čísla nám nepadala a tak byly ve hře skoro všechny týmy. Po první třetině však pohled na tabulku naznačil, kde budeme hledat tentokrát mančafty na vítězství. Skvěle zahrál úvodní třetinu tým Za řekou (2951) a do druhé třetiny si nesl náskok 188 bodů na druhé Tweeners (2763). V nejtěsnějším kontaktu pak byl třetí 3TÝM (2762). Čtvrtí byli v tu chvíli Kelímci (2706), pátí Cleaners Holešov (2665) a šestý LTL Baťa (2664).

Druhá třetina vyšla bodově nejlépe Tweeners (5711) a stáhli rozdíl na vedoucí Za řekou (5828) na 117 bodů. Co bylo však asi nejpřekvapivější, že 3TÝM (5501) ztrácel po 8 hodinách hry na Tweeners 210 bodů a na lídra dokonce 327 bodů. Žádný jiný tým se bohužel této trojici nedokázal ani přiblížit a odstupy se prohlubovaly. Spokojen mohl být ze zbylé šestice alespoň jeden tým, LTL Baťa (5348), který poskočil na průběžné čtvrté místo. Tabulkou vzhůru stoupal obhájce únorového vítězství Trosečníci (5329) a až na šestém místě se nacházel první z ostravských týmů, Kelímci (5318). StaToVar (5262) se ne a ne hnout ze sedmého místa, dolů na osmé místo padli Cleaners Holešov (5214) a s devátou příčkou se zřejmě smířili Přespolní (5086).

V závěrečné třetí třetině již bylo vidět, že se začíná finišovat, soupeřit a hlavně počítat. Čtyři hry před koncem bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi Za řekou (7287), Tweeners (6989) a 3TÝMem (6944). Luxusní náskok 298 bodů si zkušeně a s přehledem nakonec pohlídal tým Za řekou (8692 b.) a do cíle dorazil po 24. hře jako vítěz s náskokem 192 bodů. Skvělá práce, parádní premiéra a zcela zasloužené vítězství, protože když pomineme úvodní hru, tak Za řekou vévodil tabulce od druhé hry na vedoucí pozici. To, oč NO NAME marně usiloval XI. ročníků, se Za řekou podařilo na první dobrou. Gratulujeme.

Obrovské drama se nám však nečekaně strhlo o druhé místo. Ještě po 23. hře měli Tweeners k dobru na 3TÝM pohodových 71 bodů a při pohledu na poslední tři hry absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco mělo změnit. A změnilo se. Tweeners zcela vybouchli, zahráli svou nejhorší hru (281) a naopak 3TÝM pořádně zabral, jeho poslední hra (417) byla to nejlepší, co na tomto turnaji předvedl, a bylo vymalováno. Z druhého místa se tak nakonec mohl radovat 3TÝM (8467 b.) a z třetího zcela pochopitelně smutnili Tweeners (8404 b.).    

V závěrečné třetině konečně zabral tak, jak jej známe, StaToVar (8024 b.), proletěl kolem svých soupeřů a urval nakonec uspokojivé čtvrté místo. S ohledem na předstartovní situaci musí být s konečným pátým místem spokojeni Trosečníci (8006 b.) a také šesté místo pro LTL Baťa (7959 b.) je po únorovém devátém místě velkým zlepšením. Naopak s pádem z hrušky dolů téměř na samé dno, z únorového druhého na zářijové sedmé místo, se museli smířit Kelímci (7881 b.) a hodně lepší časy již zažili osmí Cleaners Holešov (7630 b.) a stejně tak i devátí Přespolní (7500 b.).

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Jednotlivé náhozy hráčů jsou k dispozici ZDE.

Hráč půlmaratonu: Alois Horák (Tweeners) s průměrem 188,12 bodu

Hráčka půlmaratonu: Jana Orságová (Za řekou) s průměrem 173,13 bodu

Nejvyšší nához dvojice:  Za řekou (Karel Orság a Jan Ježek) – 426 bodů

Nejvyšší nához jednotlivce: Radim Janusz (Kelímci) – 265 bodů

Nejvyšší průměr strike na hru: Alois Horák – 4,65 strike a Jana Orságová – 3,25 strike

A to je již z XII. Valašského půlmaratonu opravdu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme v sobotu 4. února 2023 při zimním XIII. Valašském půlmaratonu. Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem, děkujeme šéfovi restaurace Hangár a jeho personálu za opět skvělé zázemí, především co se týče dodržování pitného a stravovacího režimu a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

PS: Více foteček najdete na INFO stránce XII. Valašského půlmaratonu ZDE.

Výsledky družstev - ZDE

Výsledky jednotlivců - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb