Vítězný návrat kluků Krčmových na Valašské dvojice

1. - 3. místo

Vyrovnaná nejvyšší účast 19 dvojic ozdobila v neděli 2. srpna 2020 šestý turnaj bowlingové série Valašské dvojice. Předehrávku si přišly do Xbowlingu ValMez odkoulet 4 dvojice a do samotného hlavního nedělního turnaje zasáhlo 15 dvojic. A i když se občas opakujeme, tentokrát to opravdu stojí za to. A děly se nám zajímavé věci.

předehrávce předvedli svou nejlepší hru, co naše Dvojice hrají, Irča Dorňáková a Láďa Stodůlka (1128 b.) a usadili se v čele minitabulky čtyř dvojic. Nejlepší nához zahráli druzí Žanda Pořízková a Ondra Trojek (1064 b.), když konečně pokořili osmičkovou třístovku. A jak se nakonec ukázalo, byl to nejvyšší nához celého turnaje. Obhájci červencového stříbra, Janča a Karel Orságovi (1045 b.) se usadili na třetí příčce.

V nedělní první rundě nastoupily čtyři dvojice a také již dvojnásobné vítězky Anička Stromšíková a Iva Fojtíková, ale vůbec se jim nedařilo a pro tentokrát skončily v poli poražených. V této rundě byly nakonec nejlepší Lenka a Tomáš Lacigovi (1029 b.) a zařadili se hned za vedoucí trojici z předehrávky.

druhé rundě se dostavilo pět dvojic a přesně po roce jsme přivítali hodně silný rodinný tandem, táty se synem, Milana & Milana Krčmovi (1209 b.). A kluci nezklamali. Přehodili TOP hranici 1200 bodů a usadili se v čele tabulky. Velkými konkurenty jim byli Nela Capilová a Tomáš Helešic (1191 b.) a pouhých 18 bodů je dělilo od lídra. Na vynikajícím třetím místě i po této rundě zůstávali Irča s Ládíkem.

Plně obsazená třetí runda šesti dvojicemi ještě mohla s pořadím něco udělat, protože v ní startovali favorité jako Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem nebo Mira Staněk s Tomem Blahou. Obě dvojice se snažili, jak mohli, ale bylo vidět, že na nejlepší první dvě dvojice to stačit nebude. V sázce ovšem bylo ještě třetí místo. Irča s Ládíkem (1128 b.) sledovali pozorně výkony obou dvojic a po dohrání mohla vypuknout jejich obrovská radost. Vytoužené medaile za třetí místo jsou jejich. Mira s Tomášem (1099 b.) nakonec brali pouze čtvrté místo a Ája s Rosťou (1095 b.) skončili v těsném závěsu na pátém místě. Velmi pěkné šesté místo nakonec získali mlaďoši Žanda s Ondrou (1064 b.). Vítězný návrat tedy oslavili kluci Krčmovi (1209 b.) a přesně po roce se zase bedny dočkali a konečně potvrdili roli spolufavorita turnaje, Nelča s Tomem (1191 b.).

Po 6. turnaji se nám čelo série Valašské dvojice nezměnilo, jen jsou jiné bodové rozdíly. První zůstávají Bobina Korytářová se Zdeňou Labajem (148 b.), druzí jsou Mira Staněk s Tomem Blahou (141 b.) a třetí jsou i nadále Láďové Krusberský s Filipem (121 b.). Kompletní dosavadní výsledky a pořadí v sérii si můžete prostudovat, když kliknete ZDE.

Ze srpnových Valašských dvojic je to vše. K sedmému turnaji se v Xbowlingu ValMez sejdeme v neděli 6. září 2020 obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Díky za parádní letní bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.