Vítězný návrat Milana Krčmy na Valašskou devítku

V neděli 30. dubna 2023 jsme v Xbowlingu ValMez nepálili čarodějnice, páč ty dámy, které zde byly, si to určitě nezasloužily, ale uspořádali jsme již čtvrtý turnaj z bowlingové série Valašské devítky s měšcem. Včetně tradiční čtvrteční předehrávky se do startovní listiny nakonec zapsalo celkem 26 hráčů.

KVALIFIKACI předvedli krásnou přetahovanou o vedení Kamil Kurka a Mira Staněk. Oba borci zahráli 951 bodů a o pořadí musel rozhodnout vyšší nához, když Kamil zahrál maximálních 300 a Mira „jen“ 278. Z třetího místo si postup vybojovala nejlepší žena základní části, Dáša Kapustová (926 b.) a TOP devítistovkovou hranici pokořili také čtvrtý Tonda Ulička (909 b.) a pátý Dan Handl (904 b.). Těsně pod tuto hranici zahrál Radek Tichý (899 b.) a uzavřel tak nejlepší šestku kvalifikace.

Před dalším turnajovým stepem přišlo na řadu tradiční LOSOVÁNÍ MĚŠCE, v kterém bylo tentokrát 1.320,- Kč. A naše Linda měla při tahání lístečků se jmény šťastnou ruku pro Lenku Zvěřinovou – 3. pořadí s částkou 260,- Kč, Radka Tichého – 2. pořadí s částkou 400,- Kč a Michala Cenka – 1. pořadí s částkou 660,- Kč. Jako poslední byl vytažen lísteček pro Lucky playera a tím byl Mira Staněk. Všem šťastným výhercům gratulujeme.

V turnaji tak zůstalo 18 hráčů a v SEMIFINÁLE na ně čekaly 2 hry. Stejně, jako v březnové Devítce, tak i v dubnové, byl tento step konečnou pro některé úspěšné hráče z TOP šestky kvalifikace, pro Dášu Kapustovou a Tondu Uličku a také v turnaji skončili například Ondra Trojek či březnový vítěz Mira Příleský. Finále si pak z prvních míst zajistili Radek Tichý, David Klanica, Lenka Zvěřinová (jako jediná z žen), Petr Janošec a Mirkové Staněk a Bazalka.

FINÁLE pro posledních 12 hráčů tak bylo připraveno. Skvěle rozehráli závěrečné hry o Skleněnku Kamil Kurka (257), Lenka Zvěřinová (255) a Milan Krčma ml. (252). V druhé hře zaútočil Radek Capil (256) a prodral se na průběžné třetí místo před Lenku, která v této hře ztratila (196). Vedoucí dvojice Kamil (247) a Milan (243) si i nadále držela vysokou výkonnost. V závěrečné hře zařadil, druhou třístovkou v turnaji, vyšší rychlostní stupeň Milda Krčma a zastavil se až na konečném parádním součtu 795 bodů a zcela jednoznačně tak zvítězil v dubnové Valašské devítce. Hráč Xbowlingu ValMez z roku 2019 tak dojel na náš turnaj po více jako roce a byl to veleúspěšný návrat. Gratulujeme. Souboj o druhé místo nakonec rozhodl velkým finišem pro sebe Radek Capil (718 b.) a na Kamila Kurku (695 b.), dlouho bojujícího o celkové vítězství, tak nakonec „zbylo až“ místo třetí. Závěrečný finálový finiš předvedl také Petr Janošec (677 b.) a poskočil na čtvrtou příčku, nakonec na pátém místě skončila nejlepší žena turnaje, Lenka Zvěřinová (663 b.) a TOP šestku uzavřel velký bojovník Ladik Stodůlka (663 b.). O pátém místě rozhodl vyšší náhoze Lenky ve finále. Hráčem Kategorie B pak byl ve finále desátý Mira Bazalka (579 b.).

Po čtvrtém turnaji je v čele celoročního pořadí i nadále Dan Handl (165 bodů), na druhé místo postoupil Petr Janošec (155 bodů) a také na třetím místě máme změnu, kde je nyní David Klanica (148 bodů). Mezi ženami máme novou vedoucí hráčku a tou je nyní Jarka Matochová (69 bodů). Co se týče Kategorie B, tak zatím nikdo nekonkuruje Svaťovi Pavlíčkovi 90 bodů a uvidíme, jak to bude s touto kategorií od květnového turnaje. Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Pátý turnaj Valašské devítky s měšcem je naplánovaný na neděli 28. května 2023 s klasickou čtvrteční předehrávkou 25.5.2023 od 18:00 hodin. Obsazovačka je v tuto chvíli již připravená. Děkujeme všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vám v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.