Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vítězství v MASTERS Valašských dvojic slaví Jana a Karel Orságovi

1.-3. místo - MASTERS

 

Po sobotní skončené seniorské sérii roku 2020 jsme v neděli 5.9.2021 ukončili zdárně další celoroční bowlingovou sérii roku 2020 a to Valašské dvojice. K finálovému turnaji MASTERS nakonec do našeho centra Xbowling ValMez dorazil pěkný počet 15 dvojic a stejně, jako v sobotu, byly i v neděli výsledky více než zajímavé. Nejen pořadí zářijového turnaje, ale i celoroční pořadí se měnilo každou hrou.

Kandidáti na celkové vítězství byli jasní. M. Staněk s T. Blahou, A. Kudělková s R. Sousedíkem a B. Korytářová se Z. Labajem. A jak nám to celé dopadlo? Předehrávku si střihly dvě dvojice a celkem slušně zahráli mlaďoši Ž. Pořízková a O. Trojek (1099 b.). Tak nějak máme stále v podvědomí, že na bednu je potřeba atakovat 1200 bodů, ale zřejmě je doba „pocovidová“ a tak jsou čísílka o něco menší. To však v žádném případě neznamená, že by se hráči nesnažili. Jen je bohužel vidět, že za těch posledních cca 18 měsíců, kdy se víc nehrálo, jak hrálo, zanechalo stopy na výkonech hráčů.

Do nedělní 1. rundy nastoupil první z adeptů na celkové vítězství série 2020, B. Korytářová a Z. Labaj (908 b.) a se svým výkonem logicky nebyla tato dvojice moc spokojena. V 2. rundě čekal na M. Staňka s T. Blahou relativně snadný úkol, jenže ouha, ani pánům to moc nešlo a tak byli moc rádi, že se výsledkem 956 bodů dostali alespoň před Bobinu se Zdenkem. Velmi dobře zahráli v této rundě M. Příleský s R. Skýpalou (1073 b.) a usadili se na průběžném druhém místě a naděje na bednu, při výkonech ostatních dvojic, byla výrazná. Slušně zahrála nově složená dívčí dvojice, N. Capilová – Ž. Pořízková (1063 b.) a v tu chvíli to bylo průběžné třetí místo. Třetí v této rundě skončili D. a R. Capilovi (1004 b.).

Závěrečná 3. runda přivítala zbylých 6 dvojic turnaje a samozřejmě, jako většinou, aspiranty na vyšší příčky v tabulce. Souboj Fabulandu, M. Hermanová – R. Šobora (1008 b.) vs. J. a M. Irglovi (1058 b.) skončila lépe pro manželskou dvojici, ale žádný z výsledků neohrozil vedoucí trojici. Do pořadí nejlepších nezasáhli ani P. Janošec s M. Příleským (994 b.). Pozornost se tedy upřela na A. Kudělkovou s R. Sousedíkem a samozřejmě na J. a K. Orságovy, kteří si stále drží velmi dobrou prázdninovou formu. Výborným závěrem se prezentovaly obě dvojice a tak se měnilo pořadí turnaje na postech nejvyšších. Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (1078 b.) opět ukázali, proč stále patří mezi nejlepší dvojice a dokázali se prodrat na třetí místo před nešťastné harcovníky turnaje, Mirka Příleského s Radkem Skýpalou (1073 b.), kteří na svou druhou „bednu“ marně čekají od srpna 2018 a k lepšímu, než čtvrtému místu, jim nepomohla ani osmičková třístovka. Naopak Janča a Karel Orságovi (1121 b.) potvrdili očekávání a po červenci opět vybojovali vítězství, které mimochodem proložili srpnovým druhým místem. Na své nejlepší společné turnajové umístění, druhé místo, tak dosáhli Žanda Pořízková a Ondra Trojek (1099 b.) a pokud i nadále budou mít tréninkovou píli, mohou se jen a jen zlepšovat. TOP šestku MASTERS doplnili Nela Capilová s Žanetou Pořízkovou (1063 b.) a Jana a Marek Irglovi (1058 b.).

Sečteno, podtrženo. Výsledky se zanesly do souboru Série 2020 a vyskočilo na nás toto konečné pořadí. Nejlepší dvojicí roku 2020 se stávají Andrea Kudělková a Rostislav Sousedík (202 bodů) a po letech 2016 a 2018 získávají svůj třetí společný titul. Druhé místo nakonec získali pánové Miroslav Staněk a Tomáš Blaha (186 bodů) a třetí místo zuby nehty udrželi Bohdana Korytářová a Zdeněk Labaj (173 bodů). Kompletní pořadí série a výsledky jednotlivých turnajů roku 2020 máte k dispozici ZDE.

Co se týče pořadí roku 2021, tak v čele jsou Jana a Karel Orságovi (131 bodů), na druhém místě sídlí Žaneta Pořízková a Ondřej Trojek (125 bodů) a Jana a Marek Irglovi (105 bodů) postoupili na místo třetí. Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2021 k prostudování ZDE.

A máme uzavřený rok 2020 turnajové série Valašské dvojice. Za měsíc, přesněji v neděli 3. října 2021, však pokračujeme pátým turnajem letošního roku. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, tak se můžete začít přihlašovat.

Díky moc všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou. Velké poděkování patří samozřejmě také sponzorům našeho turnaje, manželům Kapustovým.

Výsledky turnaje - ZDE

Valašské dvojice - ZDE

Obsazovačka – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb