Vítězství zůstalo v Benešově

Tomáš Mrkvička, Miroslav Kadlec a Marie Frýbortová

V neděli 5.července se v benešovském S-centru uskutečnil Letní bowling cup, první ze tří kontrolních prázdninových turnajů. Celkem si přišla zahrát rovná dvacítka hráčů a hráček. V kvalifikačních 6 hrách byl nejlepší Petr Zach, který zahrál průměr přes 190. Blýskl se také Fratišek Spilka, jehož 258 bodů se stalo nakonec nejvyšším náhozem celého turnaje. Po odřeknutí finálové účasti Lenky Mrkvičkové, se tak dostalo i na Luboše Kunta a ten se připojil k dalším 17 hráčům, kteří si zahráli 3 finálové hry + pomocné hendikepy. Finále gradovalo ve třetích hrách. Krásný nához 256, jeho autorem a nakonec i vítězem prvního Letního bowling cupu se stává Miroslav Kadlec. Na druhém místě se umístil další benešovský hráč Tomáš Mrkvička. Třetí místo putuje do Tábora zásluhou Marie Frýbortové, která byla vyhlášena i nejlepší ženou turnaje. Příjemným překvapením bylo čtvrté místo Lukáše Kolmana.

Všem hráčům a hráčkám děkuji za účast, přátelskou atmosféru, budu se na Vás těšit opět někdy na viděnou nejen při benešovských turnajích. V Benešově hrajeme druhý Letní turnaj 26.července a na třetím turnaji proběhne losování o bowlingovou kouli. Kouli může vyhrát každý kdo se zúčastní alespoň jednoho Letního turnaje.