Vláďa Lukeš vítězem 2. turnaje BBO Leifheit tour

1. až 3. místo

2. turnaj nového ročníku BBO Leifheit tour se odehrál tentokrát na V-bowlingu v Kladně a přišlo 44 hráčů. S každou odehranou rundou se měnil lídr kvalifikace, Vráťu Kulhánka (809) vystřídal Viktor Schön (860), poté Vláďa Lukeš (902) a v poslední rundě zahrál skvěle Abdul Kassas (938) a vybojoval si tak přímý postup do finále. Poslední postupující do semifinále byla Ája Prokůpková (789) a z Desperada Marta Černá, Jan Suchánek, Jirka Květoň a Jára Větrovský. Semifinále na tři hry určilo devět finalistů, ke kterým se připojil Abdul Kassas a finále mohlo začít. Skvělé první hry předvedli Anička Petáková (235) a Honza Kolář st. (246), druhá hra se jim však už tolik nevydařila a v turnaji zvítězil Vláďa Lukeš (449), druhé místo obsadila Anička Petáková (439), třetí Honza Kolář st. (436) a čtvrté Martin Váňa (424). Hraje se sice včetně handicapů, ale je nutné poznamenat, že Vláďa s Aničkou hráli výborně i tak a pokud by žádné handicapy nebyly, umístili by se v pětce nejlepších, takže velká gratulace. Vláďa Lukeš byl navíc nejlepším seniorem nad 60 let a vítězem své kategorie (E), Anička nejlepší ženou a nejlepším juniorem/juniorkou do 15-ti let. Nejvyšší nához turnaje 277 si připsal Dušan Závladský, cenu útěchy převzala Martina Švábová. Oceněni byli také tři nejlepší ženy, tři senioři, junioři do 18-ti a do 15-ti let a vítězové výkonnostních kategorií A-J.
Ženy: Anička Petáková, Jana Schönová, Alena Prokůpková
Senioři: Vladimír Lukeš, Viktor Schön st., Jana Schönová
Junioři do 18: Michal Janovský, Štěpán Heligr, Lukáš Gurgul
Junioři do 15: Anička Petáková, Tomáš Liebich

Kategorie: Jan Kolář st. (A), Jiří Vrážel st. (B), Martin Váňa (C), Viktor Schön st. (D), Vladimír Lukeš (E), Jiří Forman (F), Inka Liebichová (G), Vlastimil Vořechovský (H), Tomáš Liebich (I), Martina Švábová (J).

Průběžné pořadí série po dvou turnajích: Michal Janovský (143 b), Abdul Kassas (127 b), Vladimír Lukeš (121 b).

Nechybělo ani losování cen pro každého a navíc byly předány ceny nejlepším hráčům I. ročníku v centrech Pardubice (Milan Rechtorik, Vlastimil Ševčík, Anička Brokešová) a Kladno (Vlastimil Ševčík, Jan Kolář st., Jan Vořechovský). Zde je fotogalerie a videoreportáž.

V září se BBO Leifheit nehraje, třetí turnaj série se koná 31.10. ve Strikelandu Chomutov - obsazovačka. Ještě připomínám, že v této sérii se hraje celkem 10 turnajů, v každém centru pět. Tři nejlepší hráči v celoročním pořadí budou oceněni, do celoročního žebříčku se započítává 6 nejlepších výsledků z deseti, podmínkou pro zařazení do žebříčku je 6 účastí. Vyhodnoceni budou také tři nejlepší hráči v centrech, do žebříčku se započítávají 3 nejlepší výsledky z pěti, podmínkou jsou 3 účasti.
Děkujeme partnerům turnaje: LEIFHEIT, OVUS, AŽD, Bohemia Crystalite, BBO, pekárna Kompek (za výborné koblihy a medovníky) a hráčům za účast. Na viděnou na některém z dalších BBO turnajů, sledujte facebook zde a obsazovačky.