Vlastimil Bobek vítězí na listopadovém Ebonite

Desátý (závěrečný) turnaj letošní série EBONITE tour 2018, proběhl ve dnech 2. až 4. listopadu na centru Best Bowling a účastnilo se jej 77 hráčů.

Kvalifikaci zahrál nejlépe Lukáš Jelínek a po šesti hrách s 1358 body vévodil průběžnému pořadí. Na druhém místě s 1329 byl Jaroslav Lorenc a třetí s 1327 body Kateřina Beštová. Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Horáček, Kolář, Čermák, Mach, Závladská, Květenský, Rác, Sýkorová, Nejezchleba). Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1127 bodů. Díky neúčasti některých hráčů co si vybojovali postup, se postupovalo až ze 42 místa s 1121 body.

V semifinále „úřadovali“ Zdeněk Prokop, Lukáš Homola a Vavřinec Hradil. S těmito třemi, postupovalo do finále dalších 10 hráčů, neb na účast ve finále vynechal Pavel Čermák. Postupová hranice do finále byla na 764 bodech.

Finále bylo svázáno trochu nervozitou, neb se hrálo o poslední body do celoročního pořadí, kde se hrálo o 20 bowlingových koulí. Nejlépe se do finálových duelů obul Vlastimil Bobek, který zvítězil po výkonech 199, 223, 224. Na dalších místech na bedně se umístili lídři Lukáš Homola, který si druhým místem zajistil vítězství v celoroční sérii. Třetí místo vybojoval Petr Horáček.