Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vojkovská Desítka překonala další milník

Na první listopadový a současně dušičkový čtvrtek 2. 11. na herně říčanského Bowlingu Vojkov připadl letošní sedmý a zároveň předposlední turnaj ze série Vojkovské Desítky. Turnaj, přestože spadá do kategorie B, je hrán americkým způsobem a se změnou mazacích modelů. Tentokráte byl zvolen středně obtížný ze sportovních modelů a sice SPORT 2-1. Byť dokonce účast vypadala na ještě vyšší, dorazilo zahrát si 31 hráček a hráčů, což je novým rekordem v návštěvnosti a důkazem, že turnaje na Vojkově znovu získávají svou oblibu a příznivce.

Každý si odehrál v kvalifikaci tradiční patro her na při prezentaci vybraném páru drah a poté nejlepší třináctka postupovala přímo do finále. Hráči skončivší na místě 14. až 21. měli šanci zabojovat o zbylá tři finálová místa v doplňkovém Desperátu, jenž se jako jediné během turnaje hraje bez pomocných handicapů i tréninku, byť americký způsobem rovněž. Účastníci jsou na dráhy podle kvalifikačního pořadí nasazeni. Nakonec se pokračování v turnaji dále vzdali ze zdravotních důvodů dva jinak do finále postupující, a to Ladislav ŠimánekJaromírem Malcem starším, a tak se další dva hráči v pořadí ještě dostali do „hry o vše“ a prvním, kdo již bohužel opravdu dále v turnaji nepokračoval a cenu útěchy si alespoň odnesl, byl se součtem 812 bodů Štěpán Blaška i jeden z úplných místních nováčků Petr Ondrejec s o kuželku ještě nižším výkonem.

Desperátu poté uspěli Jakub Novák, Jana Marešová i Tomáš Brich, naopak nejblíže postupu z těch, kterým se tato hra stala osudným, byla Kateřina Šponerová a tak i ona si odnesla cenu útěchy a to coby první nepostupující do finále.

Před ním proběhlo losování finančního IRON BONUS SPECIALu, kde díky převodu z turnaje minulého, jímž byl na herně Xbowlingu Prosek v termínu 27.29. října Československý Xbowling Iron Special a v součtu s místní účastí již zajímavá částka a sice 4420,- Kč. Avšak generátor náhodných čísel zvolil výkon 55 bodů, což hovoří za vše – bonus byl nevybrán a přesouvá zpět na Prosecký Xbowling a turnaj kategorie A čili Proseckou ProShop Desítku na neděli 5. listopadu, kde se s předpokládanou účastí bude hrát již o přibližně 5200,- Kč.

Finále se zde hraje na součet tří her, z nichž úvodní je průměrem her kvalifikačních a zbylé dvě hráči odehrají reálně na páru drah, který si podle pořadí kvalifikačního sami vyberou. Zde největší fazónu a asimilaci na typ mazání ukázal Michal Dobiáš, který už své možnosti naznačil během kvalifikace, kde vytvořil Nejvyšší výkon dne vůbec a to hodnoty 263 bodů. Ve finále k průměru 195 bodů přidal hry 246 a 253 bodů a zcela bezkonkurenčně vítězí v listopadovém Vojkovském Desítkovém večeru. Stříbro s 613 body patřilo Albertu Jarovskému a na bronz Miloslavě Suchánkové stačilo bodů 605. Ta se současně stala i Nejlepší ženou turnaje, jakož vítězkou doplňkové kategorie P165. Druhou, tedy P150 ovládl celkově šestý Tomáš Brich a vítězem kvalifikace byl Ondřej Kvasnička, skončivší nakonec sedmý, který součtem 1008 bodů jako jediný docílil čtyřmístné cifry. Do hodnocené osmičky dále patřili Milan Soušek, Jan Žák a David Rain.

Závěrečný turnaj tohoto roku je naplánován na 7. prosince, kde kromě lehčího mazacího modelu budou na příchozí čekat odměny bonusové tentokrát v duchu Mikulášského veselí. Připomínáme, že stejně jako turnaj odehraný, i následné a všechny ostatní jsou přenášeny v JPG podobě online na webovém odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb