Vyhrál 9. turnaj a vede Bowling cz tour. Kdo? Jaroslav Butal!

Po dlouhé době se v Scentru Benešov odehrál turnaj ze série Bowling cz tour 2020. Pokračovalo se tedy 9. turnajem a hrálo se na středním mazání. Kvůli Covidu 19 došlo k prodloužení série do konce roku 2021. Zahrajeme si celkem 12 turnajů, z nichž se bude 7 nejlepších výsledků počítat do celkového hodnocení. Závěrečný turnaj bude dvojnásobně bodovaný. Zahrát si v neděli 5. září přijelo celkem 24 hráčů a hráček, z nichž se na semifinále omluvil Jaromír Dospěl, který se zúčastnil předehrávky. Další omluvenka přišla po semifinále, kdy z 2. místa odstoupila Jaroslava Kadlecová. Nejlepším hráčem po kvalifikaci i následném semifinále byl v poslední době výborně hrající Ondřej Surán, který předvedl i nejvyšší turnajový nához, 258 bodů.

Ve finále už však dominoval jiný hráč. Po finálových hrách 231 a 244 vyhrává s přehledem Jaroslav Butal st. z Tábora! Druhé místo vybojoval zástupce benešovského bowlingu David Ruml a třetí se umístil Kolja Fufalko z Brna. Nejlepší ženou byla již tradičně vyhlášena táborská hráčka Marie Frýbortová. Vítězové kvalifikačních rund: Ondřej Surán a František Čermák.

V průběžném pořadí Tour se do čela dostává Jaroslav Butal st., na druhém místě je Milan Barnet a třetí je prozatím Marie Frýbortová. Další pořadí v Top 6 je následující: David Ruml, Jaroslav Bejšovec a Dalibor Polívka. V kategorii "B" (hráči a hráčky s průměrem pod 165) vede Lenka Bejšovcová před Honzou Žákem a Helenou Spilkovou. Další pořadí v Top 6 kat.B je následující: Eva Bartůšková, Jana Kocmanová a Jaroslava Kadlecová.

OBSAZOVAČKA na příští turnaj s hlavním hracím dnem v neděli 3.10.2021 je již připravena ZDEVšem hráčům a hráčkám tímto děkuji za účast a budu se na Vás těšit na viděnou!

Foto č.1 zleva: David Ruml, Jaroslav Butal st. a Mykola Fufalko

Foto č.2: Marie Frýbortová a Ondřej Surán

Foto č.3: František Čermák a Ondřej Surán